Wpis z mikrobloga

Jeszcze mi się przypomniał autentyk z rodziny. Mój wujo w latach 90' na robocie w RFN kupił kilka noży. Wystawił je w Polsce na targu i zeszły w kilka chwil. Jak znowu pojechał to kupił więcej noży. I znowu zeszły. Wujo wyskrobał zaskórniaki, zainwestował i kupił w cholerę noży. I nagle noże przestały się sprzedawać. XD Sprzedał może dwa, a reszta do dzisiaj jest praktycznie po całej rodzinie w formie prezentów. Do dzisiaj też to wielka zagadka dlaczego noże nagle przestały schodzić, ale przestały. Nożowe eldorado skończyło się nagle i niespodziewanie.

No i tak myślę, że z tymi flipami na pierwotnym jest podobnie tylko pytanie czy właśnie nie mamy za sobą tego ostatniego kółeczka.

Przy wuju do dzisiaj lepiej o nożach nie wspominać. Rany po leszczynie goją się najgorzej.

#nieruchomosci #inwestycje #noze #coolstory #takbylo
  • 17
@mickpl: Ja jestem też ciekawy właśnie tego, bo w Krakowie kilka inwestycji w tym roku się kończy, a jest kilku fliperów, którzy mają wykupione np. całe piony kawalerek (wystawiają prywatnie ogłoszenia na na różnych serwisach, więc można łatwo poznać po numerze telefonu, kto co ma, gdzie i ile). Ceny oczywiście 20% większe niż deweloper sprzedawał oficjalnie, także przestrzeń do spadków jest spora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 340
@mickpl: historia o fliperach XD

Dawno, dawno temu, w pewnej wiosce w Indiach pewien mężczyzna obwieścił, że będzie kupował małpy płacąc po 10 dolarów za sztukę. Wieśniacy, widząc, że małp dookoła jest pod dostatkiem, wyruszyli do lasu, aby je łapać.

Mężczyzna kupił tysiące małp po 10 dolarów. Ale kiedy ich populacja zaczęła się zmniejszać, wieśniacy zaprzestali starań. Mężczyzna zatem ogłosił, że zapłaci za małpę po 20 dolarów. To sprawiło, że wieśniacy
@mickpl: Bo sklepy zaczęły budować własne łańcuchy dostaw, ludzie przestali polegać na takich mrówkach wożących z zachodu.

Mój ojciec kupował banany w zachodnim Berlinie, jak tylko mur padł, woził maluchem do Polski i tu sprzedawał. Dokładnych kwot nie znam, ale podobno "miesięczna pensja na jednym kursie". Pech chciał, że akurat urodził się mój brat, były komplikacje przy porodzie i musiał zostać z moją mamą. Kolega (albo wspólnik?) tak się obłowił, że
@Sephria: XDDDD, to u mnie w rodzinie podobna historia byla - taki daleki moj wuj tez jezdzil do niemiec i przywoził stamtad czekolady i owoce (banany, pomarancze) i tym handlowal ale zweszyl interes na bieliznie z turcji (nie wiem skad mu taki pomysl na biznes przyszedł)- załatwil sobie jakies wizy itd i pojechał, podobno całego malucha wyładował - pech chciał ze jak przyjechal z towarem do polski to sie zatrzymał gdzies
Znajomy marynarz za komuny i we wczesnych latach 90 pływał na promach z Polski do Szwecji. Różnica pomiędzy tymi dwoma światami była tak ogromna, że nie potrzebował nawet pensji, po prostu prawdziwy biznes robił na wódce i papierosach przewożonych do Skandynawii, a ze Skandynawii do Polski woził... stare lodówki ( ͡º ͜ʖ͡º) Szwedzi je wystawiali na wystawki, polacy je zbierali i we frontowych drzwiach wstawiali i oprawiali
Dawno, dawno temu, w pewnej wiosce w Indiach pewien mężczyzna obwieścił, że będzie kupował małpy płacąc po 10 dolarów za sztukę. Wieśniacy, widząc, że małp dookoła jest pod dostatkiem, wyruszyli do lasu, aby je łapać.


@pastibox: W sumie dobra historia bo oparta na faktach tylko że było w drugą stronę - Brytyjczycy skupowali martwe żmije; więc wieśniacy zaczęli hodować węże i zrobiło się ich jeszcze więcej niż na początku było XD
@mickpl: No widać rynek się nasycił. Może w sklepach się pojawił lepszy towar.

Jeżeli chodzi o flipy to nie wiem jaki problem - zazwyczaj kupują ruiny i przywracają je do jako takiego stanu.
#!$%@? to ludzie co kupują nowe dają zaliczki i liczą że po roku za więcej sprzedają. Oni dają zerowy pożytek na rynku są niepotrzebnym pośrednikiem.
@mickpl: Czyli chcesz mi powiedzieć ze ludzie dysponujący gotówka podejmują ryzyko kupując dziurę w ziemi, która możesz kupić i ty są źli? Ze lidzie razem z developerem zamiast brać kredyt i budować blok z kredytu windując cenę takiego bloku wola użyć własnej gotówki? Lol