Wpis z mikrobloga

577 + 1 = 578

Tytuł: Sezon burz
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788375780598
Wydawnictwo: superNOWA
Liczba stron: 404
Wracam do Wiedźmina Sapkowskiego po raz trzeci. Nie przeczytałem Sezonu Burz od razu po tym jak odświeżałem sobię Wiedźmińska Sagę parę lat wstecz. Sięgnąłem po nią dopiero teraz, po prawie 9 latach od jej wydania, może trochę zainspirowany Wiedźminem od Netflixa i lekkim niedosytem owym uniwersum.

Na początku myślałem, że czytam przygody Jakuba Wędrowycza, bo trochę Pilipiukiem mi ta książka zalatywała, ale im głębiej w las i jaskinie, tym bardziej czułem, że Sapek nadal ma to coś, nadal z powodzeniem mógłby pisać choćby i takie nie łączące się mocno z innymi opowieści. Albo przynajmniej pozwolić na to innym, bo nawet u niego łatwo wyczuć zmianę stylu pisania i to, jak różni się ta książka momentami od oryginalnej Sagi.

Początek jest ciężki, ale w miarę jak książka się rozkręca, łatwo jest w nią wsiąknąć.

Chce więcej! W kolejce już czekają Szpony i Kły. I nadzieja, że Andrzejek może coś jeszcze skrobnie, choć po 9 latach jest niezbyt duża.

7/10, jako, że początek może trochę zniechęcić.

Dzięki, Xorc.

#bookmeter #fantastykabookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz Xorcism - 577 + 1 = 578

Tytuł: Sezon burz
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasty...
źródło: comment_16442362281fMFW1M30Unu4xR3WBRnxQ.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.2 / 10) (11 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-07-23 - Użytkownik George_Stark ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2020-06-30 - Użytkownik Policjant997 - Wpis »
3\. 2020-06-27 - Użytkownik Katsukyun ocenił