Wpis z mikrobloga

Jakim cyrkiem obecnie jest przekraczanie granicy przekonałem się wracając dziś z dominikany xD

Po pierwsze na dominikanie na wylocie pytali nas o testy (xD?), na szczęście immuner.de w pogotowiu i przeszliśmy jakby nigdy nic. Obok państwo mieli jakieś spięcie komunikacyjne z dominikańskim pracownikiem, ale nie wiem w końcu czy pokazali czy machnął ręką i ich puścił. Za wczasu jednak ostrzegam jakby ktoś leciał, bo dla mnie to była zupełna niespodzianka.

Na lotnisku bez masek wszędzie, w samolocie LOTu przez pierwszą godzinę w masce, było jedno przypomnienie z prośba o noszenie, ale każdy miał #!$%@? i latał bez. W broszurze LOTu wyraźnie stoi, że działają te same wyjątki co w rozporządzeniu - jak ktoś chce to mogę wrzucić fotkę z magazynu kalejdoskop.

Po pierwsze, w połowie drogi do bramek połowa osób się cofnęła "żeby zrobić test". Pogadałem z dwoma osobami, nikt im nie przekazał, że mogą zrobić w ciągu 3h od przekroczenia kontroli granicznej. Reszty mi się nie chciało wołać i tłumaczyć, ale ktoś dzięki mnie zaoszędził sporo kasy xD

Na granicy pan pyta czy szczepiony jestem ja lub różowa - jak tak to można użyć bramek automatycznych. Trochę byliśmy skonfundowani, ale żeby to przetestować powiedziałem różowej (zaszczepiona, jeszcze miesiąc xD) żeby przetestowała. I tu się zaczynają jaja:
- Coś się nie wczytywał profil w IKP. więc pokazała ten kartonik - na nim inne nazwisko xD przeszło jakby nigdy nic
- na test z immuner spojrzał, spytał "Na dominikanie robiony?", zgodnie z prawdą odpowiedziała, że tak (na świstku jest doktor Kumar z Londynu xD), i puścił do bramek automatycznych. Tam tylko przejechać paszportem i koniec kontroli.

Ja miałem gorzej xD Po pierwsze kolejka na kilkanaście osób do jednego pracownika granicznego (więc szczep się albo stój w kolejce człowieku). Jak już się dopchałem, pokazałem test, a on do mnie (+/-, to nie są cytaty dosłowne oczywiście):
- szczepienie jest?
- nie, jestem wyłączony medycznie
- a ma pan na to jakiś świstek?
- no nie, przecież nie jest wymagany, tylko test.
tu pokazałem wpis z wizyty u alergologa z notką o trwających badaniach alergologicznych, przewinął i powiedział:
- proszę pana, ja nie jestem lekarzem, muszę panu wlepić kwarantanne
- no ale wg. rozporządzenia...
- tak tak, ale mamy takie wytyczne, proszę się skontaktować z sanepidem.
Teraz hit, na koniec dodał:
- jak zrobi pan test na lotnisku to kwarantanna zostanie anulowana
Czyli jeśli zrobisz człowieku test ZA GRANICĄ BEZ POSIADANIA PASZPORTU COVIDOWEGO to jest on BEZUŻYTECZNY na granicy (bazuje na swoim doświadczeniu z dzisiaj), chyba, że zadzwonisz do sanepidu (i tak doradziłem panu obok który miał identyko problem)

Z racji że ja nie ten co robi o 6 rano ludziom burdę na granicy i wiedząc, że w moim sanepidzie mnie już troche znają (pozdrawiam xD), olałem i zadzwoniłem na infolinie.

Tam na infolinia babka do mnie, czy mam to zwolnienie ze szczepienie XD znowu pytam, na co jej to, skoro nie trzeba wg. rozporządzenia.
- A no wie pan, muszę coś wpisać w zgłoszenie

No to powiedziałem ze mam, ale jak coś to nie zgadzam się na pokazanie i tyle.

Godzinę temu miałem telefon z sanepidu, zgodzili się na skrócenie kwarantanny po przedstawieniu testu. Wysłałem, z doświadczenia znowu wiem, że jakby coś było nie tak, to już by dzwonili.

No i to tyle. Warto się przygotować na taką sytuacje, można spróbować wydrukować rozporządzenie - ja przygotowany nie byłem, za bramką czekała już długi czas różowa więc wybrałem sprawdzoną opcje "wykłócania się przez sanepid", niektórzy na mirko z sukcesem wykłócali się już na etapie bramek.

Nie, ta sytuacja nie spowoduje, że nagle zechce się zaszczepić, szczególnie, że większość krajów już zaczyna z testów i paszportów covidowych rezygnować.

#100dnibezkwarantanny #kwarantanna #koronawirus #szczepienie
  • 24
@Rabusek: Ale wiesz, że EU przedłuża o rok okres obowiązywania covid pasów? EU Digital COVID Certificate for Travel to Be Extended for Another Year, Until June 30, 2023. Restrykcje wewnętrzne zależą od państw członkowskich ale jeżeli PL pójdzie w stronę Włoch do bez covid passu (test nie wystarczy) nie będzie życia...To wszystko dla naszego dobra, paszport przecież umożliwia podróże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rabusek: polecieli, #!$%@? w nich piorun, wrócili, ogarnęli samolot, polecieli znowu, na miejscu zajebiscie, rezydent na miejscu, same ruskie i polaki, ojciec mówi że zawsze było z kim pić, sztorm raz przeszedł, zalało kilka domów hotelowych, nie pytali o testy ani szczepionki, jedynie jakiś kapo ganiał na stołówce hotelowej żeby nosili maski, w Santo Domingo wszystko tętni życiem, tylko w sklepach ludzie maski mieli, na powrocie straż graniczna przetrzymywała #!$%@? wie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Deme: należy, niech nie zgubią kart pokładowych. leciałem z nimi, może nawet poznałem bo rozmawiałem z panią co mówiła że najpierw uderzył w nich piorun a teraz opóźnienie:)) ode mnie po powrocie nie chcieli szczepienia, wpisali mnie w kwarantanne, potem test za lotniskiem do 3h i kwarantanna nawet się nie pojawiła