Wpis z mikrobloga

Ludzie się w gorących dziwią jak można chcieć mieszkać w #walbrzych a nie we #wroclaw
Więc odpowiadam - kupiłem mieszkanie w Wałbrzychu bo jestem biedny. ( ͡° ͜ʖ ͡°) We Wrocku mógłbym wynajmować mały pokoik i mieszkać z obcymi ludźmi płacąc za to z 1k albo i więcej, a tu sobie spłacam ponad 60m2 za podobne pieniądze.
I tak, w Wałbrzychu nie ma gdzie się napić, nie ma wielkiego wyboru restauracji, nie ma koncertów. ALE ja do Wrocka mam pociągiem 50-60 minut więc tam bywam. Z niektórych dzielnic do centrum się dłużej jedzie. xd
A są też plusy - wychodząc z kamienicy mam zaraz obok góry i lasy, które lubię, we Wrocku miałem smród i beton.
Podsumowując - różnica w cenie mieszkań jest zrozumiała, ale to nie jest tak, że żyje się tu jakoś tragicznie. ¯\_(ツ)_/¯ A może będzie lepiej jak skończą robić drogi i zajmą się zorganizowaniem tu jakiejś lepszej oferty kulturalno-rozrywkowej i lepszych miejsc pracy.
#mieszkanie #niewiemjaktootagowac
  • 18
@prnppp: 3 godziny? Dojazd na dworzec to 5 minut, dojazd z głównego we Wrocku to z 10 minut a tramwaje są co chwilę. Nie mówię że mieszkając we Wrocku nie jest to wygodniejsze bo jest. Ale jak mieszkasz dalej od centrum to niewiele szybsze, bardziej tańsze bo tramwaj to kilka złotych a pociąg ze 20. ¯\_(ツ)_/¯
@BajerOp: dojeżdżaniem do kołchozu na Bielanach ( ͡º ͜ʖ͡º)