Wpis z mikrobloga

Rzucać kwitem czy nie? W tym tygodniu po rozmowie z szefem dostałem informacje że nie dostane podwyżki a roczny bonus bedzie zmiejszony w porownaniu do 2021 - firma na słabe wyniki. W rezultacie pierwszy raz od 5 lat nie dostane podwyzki, biorac pod uwage inflacje, wyzsze stopy oraz Nowy Lad to jestem w do tyłu kilka tysięcy. Z jednej strony: dobry pieniądz jak non-IT stanowisko - bedzie srednio 22.5k brutto miesiecznie na UOP za 2022 (wliczajac bonus), zdalne 100%, zaczynam o 10 koncze ok 19 (brak platnych nadgodzin bo zadaniowy czas pracy), szef w UK, ciezko bedzie znalezc cos za lepszą stawke na rynku na UOP.
Ale z drugiej strony: robie rzeczy ktore mnie średnio interesuja, mam podejscie najmnika - płacą = robię.

#pracbaza
  • 8
@dumbas: pierwszy raz bez podwyżki to nie tak źle. U innych to jest albo pierwsza podwyżka, albo kolejny brak podwyżki.

I tam sprowadzi się to do tego czy znajdziesz lepiej płatna prace czy nie. Pracujesz ciągiem bite 9h?
@Official: Słuszny głos rozsądku.

9h to brutto - w między czasie obiad, przekąski, kawka, melisa (jak mam zapchany kalendarz i siedze na bzdurnych "callach"), odbieranie córki z przedszkola.
@dumbas: o kurde, muszę uważać na takie badziewne zapisy w umowie. Dzięki za info. Chociaż przy tak potężnej stawce to bym to zaakceptował ( ͜͡ʖ ͡€)
@dumbas: brutto to jest jak musisz być na zielono na komunikatorze. Jak możesz wyjść z mieszkania odebrać córkę to to nie jest czas pracy tylko czas wolny. Kolejnym argumentem na korzyść pracodawcy (zakładam że masz dostęp do tych informacji, tak wnioskuję z tego co napisałeś) to słaba sytuacja pracodawcy. Nie daje Ci podwyżki nie dlatego że siedzi na kasie a Tobie nie da tylko ma przejściowo trudna sytuację.

Uczciwie ile pracy