Wpis z mikrobloga

Przerabiał ktoś z was może zwrot kosztów kredytu hipotecznego przy wcześniejszej spłacie? Bank PKO BP. Jakieś wskazówki? Znalazłem kalkulator gdzie można wyliczyć kwotę, którą zwrócą, ale trzeba podać sumę kosztów. Skąd ją mogę wziąć, jest wyliczana przez bank? Długo trwa cały proces? Znalazłem artykuły na ten temat w internecie, ale są mało konkretne

#bank #kredythipoteczny
  • 6
@broker: Tak, chodzi mi głównie o prowizję, chociaż w jednym z tekstów była też mowa o ubezpieczeniu. Tutaj fragment ze strony rządowej "W takiej sytuacji kredytodawca musi obniżyć wszystkie koszty takiego kredytu np. opłaty, prowizje, koszty ubezpieczenia i je oddać konsumentowi. "
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EkspertPKO: czy dotyczy to wszystkich kredytów hipotecznych spłaconych przed terminem? Bo na niektórych stronach spotkałem się ze stwierdzeniem, że zwrot należy się tylko dla kredytów hipotecznych zawartych od 22.07.2017 r. (tj. już po wyroku TSUE w tej sprawie)
@Jeesek informacje o sumach kosztów kredytu można uzyskać na podstawie zamówionego zaświadczenia. Wniosek o wydanie zaświadczenia można złożyć w iPKO, u konsultant na infolinii lub w oddziale banku.