Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
#pracbaza

Miałem zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do konsorcjum, które jest GW na Olefin 3 - Hyundai Engineering i Tecnicas Reunidas.

Przed rozmową babą z HRu pyta, jakie są oczekiwania finansowe - odpowiedziałem, że 10k netto zasadniczego wynagrodzenia plus kodeksowe nadgodziny.

Rozmowa odbyła się dwa dni temu. Dzisiaj HRówa dzwoni, że ma dobrą wiadomość, że chcą mnie zatrudnić. Pyta się jakie mam wrażenia po interview bo radości w moim głosie nie słyszy... Odpowiadam, fajnie, dzięki za info. HRówka mówi, że wyśle mi ofertę na piśmie na maila.

Odczytuje wiadomość, a w ofercie - 9 500 brutto i okres próbny.

Zasadniczo rozmowę odbyłem dla sportu, bo sami mnie znaleźli na LI ale generalnie to jedno wielkie iksde.

#pracbaza #budownictwo #bhp #patologia

  • 31
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MEKORRO: no pracują, mnie nie stać na tak niskie wynagrodzenie. Ja wychodzę z założenia, że każdy pracuje za tyle, na ile się zgodził. Ja na takie się nie zgadzam. Śmieszy mnie ze znali oczekiwania, a oferta nawet zbliżona nie była do nich.

@Evert: pewnie standardowo, jak to w budowlance, 2h ponad pn-pt i jakąś sobotę

@JuneJohn: UOP, B2B za 10k netto to trochę słabo w dzisiejszych czasach i na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MEKORRO: wiedziałem, że będzie ciekawie, bo najpierw zapraszali do Płocka na rozmowę osobiście. Kiedy zapytałem czy zwrócą mi za koszty dojazdu nastąpiła chwilą ciszy, a po niej zaproponowali teamsy ¯\_(ツ)_/¯
@jarezz: do mnie piszą często na LI i gdy mówię stawkę to takie załamanie głosu xD bo obi maja budżet na pytanie jaki to jest zawsze magiczne 6k dla inżyniera a dla kierownika 1-2 k więcej, zreszta czego się spodziewać po HR jak większość firm czy GW czy wykonawcy maja kopiuj wklej ogłoszenie i zawsze stawki brutto do max 8-9k xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Apst1: zależy kto pisze i skąd. Zachodnie firmy mają porządne stawki ale zdarzają się takie kwiatki, że jedna firma kontaktowała się ze mną ws. projektu w Finlandii : 55€/h, plus travel, mieszkanie i transport na koszt klienta. Kilka dni później inny pośrednik, na to samo miejsce zaproponował package taki sam ale stawka wynosiła 30€/h ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

W Polsce,
@jarezz: spotkałem się z podobna stawka w PL firma z Irlandii, jeśli nie polski januszex lub firma zarządzana przez „polski managment” to można dostać porządne pieniążki (ja teraz tak trafiłem). Ale to się zgodzę, nie można szukać pracy w firmach z polskim rodowodem lub polskimi menadżerami bo człowiek depresji tylko dostanie xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Apst1: owszem i w Polsce można dobrze zarobić. Sam mam teraz krótki projekt (7 tygodni) za 10k euro, kumpel wyrwał kontrakt min. 3 lata ze stawką 500€/dzien. Najlepsze jest, że firma zrabala coś z pozwoleniem na budowę i pierwsze 2 m-ce siedział w domu i tylko fakturkę wystawiał.

Sam stwierdzam, że nie ma co pierwszej lepszej oferty przyjmować jeśli się pod ścianą nie stoi oczywiście.

Znajomy z branży ma np. postojowe
@jarezz: A w jakiej gałęzi budownictwa działasz, jeśli to nie tajne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zdecydowanie jestbteraz czas, miejsce na wybrzydzanie i odrzucanie gownoofert, może się coś ruszy dzięki szanowaniu się inżynierów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Apst1: ja jestem tą znienawidzoną najbardziej osobą na budowie - BHP here( ͡ ͜ʖ ͡) co do branży, aktualnie farmy wiatrowe i tego chciałbym się kilka lat przytrzymać. Wcześniej budowy civil, E&I, mechanical na zakładach przemysłowych (rafinerii, huty, zakłady farmaceutyczne) i miałem prawie roczna przygodę w stoczni. I tak już prawie 9 lat. Wcześniej tyralem jako zbrojarz, a jeszcze wcześniej studiowałem gówno kierunek tj. politologię.

Ty
@jarezz zazdroszczę kwalifikacji ( ͡° ʖ̯ ͡°) ja trafiałem do gównofirm gdzie sam musiałem się zdobywać wiedzę, nie miałem praktycznie żadnego sensownego i fajnego szkolenia do tej pory. A zdobywanie wiedzy samemu jest trudne i niepraktyczne - dosłownie i w przenośni. Nic nie zastąpi szkolenia który przeprowadza "fachowiec" znający się na rzeczy, czy to praca na wysokości czy przestrzeniach zamkniętych itd. Przepisy jedno a proponowanie rozwiązań to drugie
@jarezz: inżynieria środowiska here - zajmuje się HVAC a aktualnie MEP Engineer i również przemysł (choć polowe mniejszy staż) ( ͡° ͜ʖ ͡°). Aktualnie odszedłem od budownictwa na rzecz DC i nie żałuje, mniej stresu itp a BHPowiec zawsze kojarzył mi się dobrze jakoś xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jakub972: atestu i promotora to w ręku nie miałem ¯_(ツ)_/¯ jak angielski znasz spróbuj podpiąć się do IOSH. Przetłumacz dokumenty swoje. Nasze dyplomy uznają i daje to drugi najwyższy poziom członkostwa. Składka 180£rocznie i oprócz potwierdzenia kwalifikacji daje Ci darmowe materiały ichnie. Do tego polecam NEBOSH nauka samemu i egzamin w ośrodku Ohirko. Ja tak zdawałem, a ciągle pomaga ten certyfikat z pracą na Zachodzie. Middle East niestety opanowany przez ciapaków
@jarezz: No właśnie data Center sorry za skrót :D. Popchnął mnie kolega w przemysł i miał racje, a o farmach wiatrowych tez myślałem, jednak tam nie mam żadnego doświadczenia i jakoś odpuściłem, a i chyba jednak tam to głównie delegacje co by mnie raczej odrzucało aktualnie. Co do data Center jeszcze, w dużej GW miałem propozycje na inżyniera budowy HVAC/MEP (mechanical, electrical, plumbing) 13k brutto plus 3,5k na mieszkanie i samochód.
@jakub972: jak sam sobie szkolenia nie ogarniesz (opłacasz, znajdziesz, poświecisz czas) to firma ma wyjebke w to, pomimo ze chcą mieć „wykształcona kadrę”. Ja ci mogę polecić np. Szkolenia EPI dotyczące zarządzania w data Center, ponadto zainteresuj się na LinkedIn szkoleniami, są takie nie tylko z certyfikatem LI ale i takie kończące się egzaminem z np jakiegos instytutu. To co dla siebie sam zrobisz tylko zaprocentuje. A ten COVID to już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Apst1: wybacz że zapytam. Data center w PL i stawki polska waluta? Jeśli tak, to uwierz mi, że rozsądną rotacje znalazłbyś w EU.