Wpis z mikrobloga

4696 -1 = 4695

Fiodor Dostojewski

Zbrodnia i kara

Powieść psychologiczna

W ramach odświeżania starych, ulubionych lektur, na warsztat trafiła 'Zbrodnia i kara'. Ciekawe i niezwykle wciągające studium przypadku młodego Raskolnikowa, któremu wydaje się, że jest lepszy od innych ludzi oraz, że z tego powodu może decydować o ich losie.

Historia przygotowania, 'dojrzewania' decyzji do morderstwa i późniejszego zmagania się ze skutkami tego czynu. Bardzo dobrze pokazana kruchość ludzkich przekonań i wyobrażeń, a to wszystko okraszone opisami XIX wiecznego Petersburga.

Pewnie każdy natknął się na twórczość Dostojewskiego w szkole, ale zdecydowanie warto do niej wrócić.

#bookmeter
Little-Sister - 4696 -1 = 4695

Fiodor Dostojewski

Zbrodnia i kara

Powieść psycholo...

źródło: comment_p1hiag7hLlJaTnm0UXYNCne0JSoj8BQf.jpg

Pobierz
  • 6
@PanKara: a masz coś wartościowego do dodania w temacie? Jakieś przemyślenia, rady? I gdzie Twoja zbrodnia? W końcu nick zobowiązuje...

PS. Tak, teraz wołam ;)

PS.2 Wyedytuj, jeżeli możesz, końcówkę na żeńską.
@severian: bardzo podobnie ją pamiętałam - opasłe tomisko i niekończące się przemyślenia bohatera. Teraz mam zupełnie inne wrażenie - czytanie wciągnęło mnie całkowicie i nawet dłuższe opisy były jakoś tak 'na miejscu'.

Właśnie dlatego lubię co jakiś czas wracać do niektórych pozycji, bo mam wrażenie, że nie każdą książkę da się właściwie docenić za pierwszym razem ;)