Wpis z mikrobloga

W ramach Dnia Walki z Depresją chciałabym Wam przedstawić to co zrobił mój #niebieskipasek
Ostatnie lata go nie rozpieszczały, sytuacja z covidem zawodowo mocno mu wywróciła życie do góry nogami, do tego kiepska sytuacja w rodzinie, pogrzeb rodzica i wiele innych spraw z przeszłości które miały mocne piętno na psychice... Widziałam jak go to zjadało, nie zawsze było łatwo, ale w końcu podjął się leczenia, zapisał się do psychiatry, zaczął chodzić na terapię i tak małymi kroczkami zaczął widzieć, że życie w bezsilności, bezradności i beznadziei wcale takie nie musi być.
Największą pasją mojego Lubego jest gotowanie i pisanie. Do tej pory wrzucał coś tam sobie na swojego facebooka i instagrama, chciał kręcić youtuba, ale przez depresję jego zapędy go hamowały. Nadszedł jednak moment, że zaczął się lepiej czuć, wierzyć w siebie i swoje możliwości i wziął się bardziej na poważnie za to, co do tej pory lubił robić, ale dzielił tylko z bliskimi.
W ten oto sposób powstała WIEPRZOWA OAZA. Blog, Instagram i Youtube. Z przepisami mięsnymi, tłustymi okraszonymi opowiastkami. Jestem z niego ogromnie dumna, widzę jak widzi w tym fun, do tego jest to dla nas czas na wspólne zajęcie.
Widzę, jak motywują go wszelkie lajki, komentarze, czy same wyświetlenia. Nie ma z tego żadnych korzyści finansowych, ale to jakie korzyści dla jego głowy zrobiło prowadzenie tego bloga to jest kompletnie nie do opisania.

Drogie Wykopki, najważniejsze, żeby uświadomić sobie, że się ma problem i zacząć się leczyć. To nie jest wstyd. Nawet nie wiecie ile wsparcia mój niebieski otrzymał od totalnie wydawałoby się randomowych osób w momencie kiedy otwarcie powiedział, że ma problem i chce z nim walczyć. Także trzymajcie się wszyscy mocno, Ci co macie depresje i Ci co żyjecie z takimi osobami.

A przy okazji jeśli chcielibyście zapoznać się z twórczością mojego lubego zapraszam na FB, Instagrama , oraz kanał na Youtube (chwilowo brak nowych filmów, bo komp w naprawie leży od miesiąca :/)

#depresja #kulinaria #gotowanie
  • 6