Wpis z mikrobloga

Cześć rowerowe Mirki, potrzebuję waszej pomocy. Podczas jazdy na rowerze szosowym za każdym razem doświadczam ostrego bólu mięśnia czworobocznego w okolicach zaznaczonych jak na picrel. Do tego dochodzą bóle górnych kręgów. Innymi słowy - #!$%@? mnie kark. Jest to ból ostry i utrzymujący się. Czasem pojawi się po przejechaniu 5 km, czasem po 20 km. Próbowałem obniżyć siodełko i je nieco przysunąć bliżej kierowcy, ale niewiele to dało. Jeśli chodzi o rozmiar ramy - jest on na 100% poprawny dla mojego wzrostu i przekroku, jednak rower może być źle ustawiony. Wiecie jak sobie z tym poradzić? Jest gdzieś jakaś rozpiska mówiąca które ustawienia roweru trzeba poprawić zależnie od bólu danej partii ciała?

Also, poleci ktoś bike fittera we #wroclaw?

#szosa #rower
piesnababy - Cześć rowerowe Mirki, potrzebuję waszej pomocy. Podczas jazdy na rowerze...

źródło: comment_1646051699RQlyUHt3gLKsPf7LjHkSnS.jpg

Pobierz
  • 20
@piesnababy: 1. od jak dawna jeździsz na szosie?
2. jaki masz kask?
3. długość mostka?
4. daj foto ustawienia klamkomenatek (z boku)
5. jak ogólna kondycja / rozciągnięcie? w normie, sprawny, kanapowy stwór
6. czub siodełka nie jest w górę/w dół?
@piesnababy: jednego sezonu, na początku zamieszania z koronawirusem miałem też bóle w tym miejscu, dodatkowo ból od łopatki aż do ramienia pojawiający się czasem już po 20km.
Te ćwiczenia, swoją drogą od mireczka który ma tu konto:
https://www.youtube.com/watch?v=dnPlXM6Hbx0
+ zestawy ćwiczeń z książki ukryta przewaga wyeliminowały problem. Oczywiście jeśli nie masz jakichś przeciwwskazań związanych np z kręgosłupem.

Nie musiałem nic wymieniać ani skracać mostka, rower też miałem ustawiony dobrze - po
@piesnababy: kurcze, mostek klamki i jak piszesz siodełko wygląda wszystko ok. Kask też nie jakiś kilogramowy grzyb. Mam silne wrażenie że jak koledzy wyżej piszą czas na ćwiczenie mięśni core :] miałem problem z barkami, po 4 latach jazdy dopiero. okazało się, że mięśnie głębokie mam jak dziewczynka i trzeba nad nimi pracować :]
Siedząca praca może natomiast źle wpływać.


@piesnababy: U mnie to samo było. Ćwicz kark, masaże i zabiegi też pomagały na bóle karku na długich trasach. No i zmiana roweru na taki z bardziej emerycką geometrią, wyższą główką ramy ¯\_(ツ)_/¯ (a jak jeździłem na przełaju z mocniej agresywną pozycją, to i przedłużka podnosząca pozycję pomagała na kark). No ale to wiadomo półśrodki, ta pierwsza część może być ważniejsza w twoim przypadku, jeśli
@piesnababy: spróbuj z krótszym mostkiem i zobacz co się stanie. Jak się poprawi to możesz jeszcze wstawić kierownicę z mniejszym zasięgiem. Ewentualnie opcja premium to bike fitting. Na 99% to zła pozycja na rowerze, a nie te głupoty co ludzie wyżej piszą ( ͡° ͜ʖ ͡°)