Wpis z mikrobloga

Cześć! Mam dla was kolejne dwa dema z dosowej plyty cd-action z lutego 1997. Nie wrzucam tutaj wszystkich filmow ktore sa u mnie na kanale zeby nie spamowac tagow. Przegladam wszystko pokolei co znajduje sie na kompaktach, ale na wykopie linkuje tylko takie ktore uwazam za warte poznania. Dzisiejsze gry to F-22 Lighthing II oraz The Gene Machine. Pierwsza z nich ogrywam na Joystiku z epoki, poczatkowo bylem negatywnie nastawiony do tego demka czy gatunku, jednak gra na odpowiednim sprzecie pozwala zmienic nieco punkt widzenia. Drugie demo to klasyczna przygodowka z epoki kiedy takie gry byly jeszcze bardzo popularne, polecam obejrzenie Longplay z tej gry, humor jest naprawde pierwsze klasa.
#retrogaming #retro #staregry #nostalgia #cdaction #covercd
carlysdream - Cześć! Mam dla was kolejne dwa dema z dosowej plyty cd-action z lutego ...
  • 12
@carlysdream: łooooo chłopie! F-22 miałem z Secret Service. Pentium 120, 8MB ram, 512MB ROM, win 3.11, MSDOS. (ostatecznie upgrade do WIN95 dosyć szybko)
Jeżeli chodzi o F-22 Lighting II to misję z demo ogrywałem setki razy :) a muzyczkę z menu pamiętam do tej pory
@SaperX: ja ogrywalem wlasnie pierwszy raz, ta gra zmienila mi troche podjescie do tego gatunku. Nadal uwazam ze jest dosc skomplikowana i trzeba z nia spedzic troche czasu zeby wszystko ogarnac, ale moment kiedy np uda sie wzleciec w powietrze i jako tako manewrowac ta maszyna jest naprawde motywujacy :)
@carlysdream: Dużo lepiej mi się grało na klawiaturze, tą pierwszą misje to dało się przejść na autopilocie (A)jeżeli się tylko wystartowało, jak się nacisnęło chyba B to się pojawiał ekranik z opisem klawiszy... chyba alt+j to było katapultowanie się, kilka razy udało mi się wylądować ale trzeba pamiętać o wysunięciu podwozia. Pamiętam że wciskałem 6,7,8,9,,0,F3 i góra :)
Wiele lat później czyli jakieś 12 lat temu a jak grałem w demo
@SaperX: Klawiszologie mozna odpalic w demie przyciskiem K, katapultowanie sie ktorego ostatecznie nie sprawdzilem to J, a moje ladowanie skonczylo sie kraksa :D No ja wlasnie ogrywam wszystko na orginalnym sprzecie z epoki, tj Pentium 200MMX, 128MB RAM, windows 95 i tylko karta graficzna troche odstaje bo jest z 1998 roku bodajze (ATI Rage LT PRO 8MB AGP). Na dosboxie gram czasem w pierwsza czesc cywilizacji zeby sie odstresowac ^^
Klawiszologie mozna odpalic w demie przyciskiem K, katapultowanie sie ktorego ostatecznie nie sprawdzilem to J,

a no widzisz... pamięć już nie ta :)
Echhh to były czasy gdy postęp technologiczny szedł do przodu z miesiąca na miesiąc. A jakie ceny!
@carlysdream: bardzo dobrze, choć czuć już lekki luz na to sprężynach w orczyku (to jeden z tych "skrętnych" joysticków, gdzie ma oś X, Y a oprócz tego Z z funkcją orczyka, więc nie trzeba mieć do tego dodatkowo pedałów). I tak korzystam przy nim z przejściówki gameport -> USB, bo dawno nie mam już PC z gameportem ( ͡° ͜ʖ ͡°)