Wpis z mikrobloga

#promobot - bot do szukania promocji w popularnych polskich sklepach

Prace nad botem trwają. Jak tylko mam czas to staram się coś dodawać, zmieniać i ulepszać.
Na chwilę obecną obsługuje 3 polskie sklepy - #morele, #xkom oraz #mediaexpert
W tym morele jest aktualnie najbardziej dopracowane i schematyczne - według tego będą bardzo łatwo dodawane kolejne sklepy.
Jestem zadowolony z responsywności - dodanie nowej kategorii do kazdego sklepu to kilka sekund pracy i bot już sobie sam uzupełni bazę danych i będzie szukał promocji.
Na screenie widzicie jak to mniej więcej wygląda. Bot otwiera url kategorii sklepu, zczytuje ceny i porównuje (i aktualizuje) z cenami w bazie. Jeśli cena jest niższa to sprawdza czy jest to najniższa cena wśród stworzonych baz danych innych sklepów, a potem jeszcze sprawdza najniższą cenę na ceneo.
Do dopracowania jest napewno filtrowanie nazw produktów żeby ich sprawnie szukać - czyli będę musiał każdą kategorię produktową z każdego sklepu opanować regexem żeby wypluwało sam model + pamięć i inne istotne informacje.
I tak jest dużo lepiej niż na samym początku działania bota - wtedy prawie wszystko oznaczał jako promocja.
Teraz z bazy 1200 smartfonów znalazło tylko jedną promocję, którą widzicie na screenie. Czy to jest rzeczywiście promocja to musicie ocenić sami. Narazie mam ustawiony niski próg do oznaczania promocji, a można go sobie łatwo zmienić i szukać tylko giga okazji (np. -40%).
To byłoby na tyle z podsumowania ostatnich prac.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania / propozycje to możecie zadawać je pod wpisem lub na PW.

Zainteresowanych rozwojem tego bota zapraszam do obserwacji tagu #promobot

#programowanie #promocje #promocja #okazje #okazja #sklepyinternetowe #zakupy
Spofity - #promobot - bot do szukania promocji w popularnych polskich sklepach

Pra...

źródło: comment_1646341212SWqXiouZ04dHAd3kWFuZyP.jpg

Pobierz
  • 8
masz zamiar to jakoś czy robisz dla siebie?


@Ernest_: nie rozumiem pytania. Jeśli chodzi o publikację to planuję bota na telegramie dla wybranych kategorii produktowych - ale do tego długa droga

jaki stack?


głównie python i różne moduły do scrapingu

@wypokowy_expert: łapie zwykłe obniżki cen i błędy cenowe. Jak projekt będzie zbliżał się do końca to zobaczę również jak i gdzie szukać promocji z kodami - bo masz rację, takie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@01100110011001010110101001110101: nie liczyłem jeszcze ale dość dużo zapytań idzie. Jak na razie na żadnej stronie nie musiałem renderować js więc wysyłam tylko proste requesty GET i otrzymuje HTML. Na żaden sklep jeszcze nie mam bana i postaram się żeby tak zostało