Wpis z mikrobloga

Według mnie niedługo dojdzie do przesilenia na rynku ropy naftowej. Dlaczego tak sądze?

- Do gry wejdzie prawdopodobnie Iran
- Niezapominajmy ze kacapy dalej pompują ropę i gaz, a nie ma znaków że popyt na rope wzrósł znacząco, można powiedzieć, że nawet spadł bo samoloty należące do kacapskich linii nie latają do europy i z powrotem.
- Naciski USA , Elona Muska na zwiększenie podaży ropy
- Nawet Arabom nie jest w graj zbyt wysoka cena ropy, bo spowalnia to rozwój gospodarczy więc de fakto spada popyt oraz wznieca niepewność, spekulanci mogą to wykorzystać jako zagrywkę na spadek ropy.
- USA mimo, że są samowystarczalni w kwestii pompowania ropy i gazu na swój rynek odczuwają wysokie ceny i presje na dalszy wzrost cen.

Jednym słowem uważam, że obecna wycena jest wyceną nie na zasadzie podaż-popyt a na zasadzie spekulacji odnośnie zakrecenia kurka przez kacapów. Stad też uważam, że niedługo dojdzie do przesilenia na tym rynku i ceny ropy spadną.

#niepopularnaopinia #ropa #paliwo #wojna #surowce #gielda
Pobierz xdrcftvgy - Według mnie niedługo dojdzie do przesilenia na rynku ropy naftowej. Dlacz...
źródło: comment_1646483064yZGO0DYS4afS3tBslpPVl5.jpg
  • 9
@Skowyrny_Johnny: nie wiem na ile to prawda, ale właśnie w okolicach 2021-2022 w rosji przypadł szczyt wydobycia, owszem jest tam jeszcze duzo więcej ropy, ale wymaga technologii i wiekszych kosztów wydobycia, których rosja nie ma i nie chce podjąć. Duzo o tym pisał Wojczal w 2019, że rosja wywoła do 2022 wojnę w europie. Stad nacisk na Niemcy o NS2 i uzaleznienie całkowicie Europy od gazu rosyjskiego.

Moze transformacja energetyczna przyspieszy