Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Legitnie (tj. bez znajomości) wygrałem konkurs na realizowanie projektu finansowanego z kasy podatnika za około 80k netto. Projekt nie jest duży, ale pisany był raczej z przewidywaniem że do realizacji będzie potrzebny zespół, a nie jedna osoba. Stąd też byłem najtańszy, bo miałem wizję zrobić wszystko sam. Mimo wszystko na luzie daję radę, wdrożyłem już 3 z 4 etapów i dostałem na konto 60k. Nie opiszę szczegółów, ale zajęło mi to po 4 dni robocze(takie 14-godzinne :P) razy 3 ostatnie miesiące. Zamawiający są bardzo zadowoleni, ja chałtury też nie odwalam, tylko podchodzę do zagadnienia z rozsądkiem (KISS oraz work smart not hard), bo chcę się móc tym chwalić a nie wstydzić. Mam trochę #syndromoszusta z powodu że zarabiam teraz sporo więcej niż w januszeksie pracując mniej, ale nie wiem czy słusznie, w zasadzie to jest moje pierwsze starcie z większymi pieniędzmi, no i raczej jeszcze w miarę młody jestem bo do lvl 30 trochę brakuje. Z drugiej strony jakby kto inny zrobił to samo za milion to nie wiem, czy byłoby lepiej. Jednocześnie spodobało mi się pracowanie za fajne pieniądze, chętnie bym robił kolejne takie projekty, ale jako że wyrosłem w środowisku niezbyt majętnym, to mam ciągle z tyłu głowy takie myśli że to, co robię jest nie fair w stosunku do ludzi którzy pracują całymi dniami za 3k na rękę albo mniej.
#praca #kariera #programista15k #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #623117d46616aa2e57515071
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: psujesz rynek takimi stawkami :P

Normalnie jakby wzięła firma to jest narzut, bo kilka osób, kierownik, dział administracyjny (księgowa, HR itp).

Akurat pofarciło ci się (i im), że udało się to wpasować w jedną osobę. Ale gdyby projekt był x razy większy, no to nie zrobi tego jedna osoba i narzut będzie większy.

No i teraz jeśli kolejny projekt będzie x razy większy, to nie będzie się dało przemnożyć cenę