Wpis z mikrobloga

Pseudokonserwatywny Twitter to jednak ściek:

-"Gdzie były media w czasie wojnie w Syrii? Hipokryzja."
- Porównywanie wojny z pandemią, aha
- Memy o chipach w mózgu z napisem covid zmienione na flagę Ukrainy
- Izrael,Izrael, Izrael bombarduje Palestynę, Irak? Iran? USA to zbrodniarze wojenni, przypominam - Izrael najważniejszy, dobre bomby co nie?

Co wy pod lodem przeleżeliście? A co wy robiliście 20 lat temu jak Irak został napadnięty?

Może zamiast szukać hipokryzji u innych przyznajcie się, że nie popieracie pomocy Ukraińcom bo najważniejsza dla was jest historia i to co robiło UPA, a nie los rodzin ludzi, których widujecie od lat codziennie, którzy pracują na budowach, restauracjach, fabrykach i odwożą was pijanych do domu. Zamiast teraz nagle przejmować się muzułmanami i tęsknić za covidem bo nie ma jak urabiać sobie elektoratu na krytyce działań rządów światowych, może warto również zobaczyć własną hipokryzję. Wszyscy jesteśmy hipokrytami ale nie można pomagać tak samo całemu światu, losy naszych sąsiadów są dla nas istotniejsze i to jest też nasz interes.

#przemyslenia #wojna #rosja #ukraina #pandemia
  • 7
@Latajacy_baleron: Niby piszesz coś z czym mogę się zgodzić, czyli

Wszyscy jesteśmy hipokrytami ale nie można pomagać tak samo całemu światu, losy naszych sąsiadów są dla nas istotniejsze i to jest też nasz interes.


a jednak jesteś ślepy na jedno oko. My mamy sąsiadów też na zachodzie Europy.

Tak się składa, że śledzę rosyjską propagandę i oni wykorzystują i będą wykorzystywać argument "hipokryzji". Sołowiow dzisiaj rano w swojej audycji radiowej zapowiadał,
@wstreczyciel: Nie rozumiem za bardzo, z czym się nie zgadzasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszyscy uprawiają ostatnio geopolityczne myślenie i traktują ludzi jak pionki na szachownicy, piszą co by było gdyby. No wybacz ale z Niemcy chyba nie są zagrożeni obecnie, twój argument jest jakiś taki na siłę. Jest wojna, ludzie giną zaraz za naszą granicą. Porównujesz w tej chwili dwa fakty, że mamy sąsiadów po dwóch
@Latajacy_baleron:

Ta nasza kolektywna zachodnia hipokryzja traktowana jest jako coś zupełnie normalnego i uzasadnionego. A ja mam wrażenie, że tkwi tu duży potencjał destabilizujący Europę tak od wewnątrz jak i od zewnątrz.

Tam gdzie szukasz braku współczucia dla Ukraińców może być niepokój o to, jak w pełni uzasadniona pomoc dla Ukrainy zostanie opowiedziana ludziom z miejsc, które traktujemy wzruszeniem ramion. Libia, Syria, Irak nie są na drugiej półkuli a ich mieszkańcy
@wstreczyciel: Myślę, że moralność i etyka nie ma miejsca w polityce, polityka zaś nie powinna zajmować zwykłych ludzi bo to prowadzi do znieczulicy. Za Saddama też ciekawie nie było, terror jak za Stalina u szczytu władzy - czy to powinno być usprawiedliwieniem do inwazji? Nie ale idąc takim torem myślenia jak ludzie których krytykuję to oni równie dobrze mogliby tak stwierdzić.
@Latajacy_baleron: Ja też od dawna uważałem, że moralność nie powinna być wyznacznikiem polityki bo chodzi o skuteczność a jednak w obliczu tej wojny widzę, że Orban strasznie stracił wizerunkowo stawiając tylko na interesy. Jak polityk nie poczuje z której strony nadchodzi wiatr to w sytuacji kryzysu może być szybko po nim.

Jednak poproszę tą znieczulicę. Gdyby nie presja społeczna napędzana przez media i troska o słupki poparcia, Putin spokojnie prowadziłby wojnę.