Wpis z mikrobloga

Nie będę mieć rekuperacji więc czy ciepły montaż jest w takim wypadku dobry? Czytam sporo na ten temat i dalej nie wiem. Myślałem nad ciepłymi parapetami.


@miotaczsledzi: to nie jest ciepły montaż tylko montaż warstwowy. Nazwa "ciepły montaż" to tylko marketing. Jeszcze inaczej to tylko taki montaż jest montażem prawidłowym, czyli szczelnym.
Nazwa "ciepły montaż" to tylko marketing.


@ksiak: ciepły montaż to ten w warstwie ocieplenia, a nie marketing, jednak wielu sprzedawców mówi na szczelny montaż - ciepły.

@miotaczsledzi: Ja mam taki montaż i mogę polecić - parapety mam granitowe na ciepłym parapecie i nie wychładzają się zbytnio (znaczy nie są tragicznie zimne)
ciepły montaż to ten w warstwie ocieplenia, a nie marketing, jednak wielu sprzedawców mówi na szczelny montaż - ciepły.


@leesiuu: nie. Pokaż mi w normach budowlanych zapis "ciepły montaż".
@miotaczsledzi: spraw sobie na pewno "ciepłe parapety" z xpsa i montaż okna z różnymi taśmami po obu stronach albo taśmami rozprężnymi. Montaż w warstwie ocieplenia będzie najlepszy ale duuużo droższy, możliwe że nigdy się nie zwróci, więc ekonomicznie nieuzasadniony