Wpis z mikrobloga

Siemano Wykop! Przychodzę dziś do Was z pewnym "literackim" #rozdajo! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój kolega i nowohucki ex-sąsiad, a przy okazji wieloletni członek Kult Ochrony i współorganizator koncertów praktycznie wszystkich projektów muzycznych Kazika – Tomasz "Goomi" Gomółka, napisał książkę i właśnie mija równy rok, odkąd na świecie pojawiło się pierwsze jej wydanie. Z pierwszego nakładu zostały już naprawdę ostatki. Wpadliśmy więc na pomysł, że część z nich rodzielimy pomiędzy Was. Z mojego konta to zrobimy, bo tak się składa, że Tomek swojego nie posiada (albo posiada i się nie przyznał).

Wśród plusujących ten wpis wylosujemy PIĘĆ OSÓB, które otrzymają ksiażkę Goomiego w prezencie – to jedyne kryterium, jakie uprawnia do wzięcia udziału w #rozdajo. Zapraszamy również zielonki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wysyłka najchętniej na paczkomaty inPost w kraju (wiadomo, że na nasz koszt), ale jeśli potencjalny zwycięzca #rozdajo będzie z Krakowa, to oczywiście odbiór osobisty wchodzi w grę. Książki mogą być również – jeśli będziecie mieli takie życzenie – sygnowane przez Tomka jego własnoręcznym podpisem. Zwycięzców wyłonimy w piątek (25.03) ok. 20:00.

O czym jest "Goomowisko XX wieku"? To przede wszystkim sentymentalna podróż w czasie – wspomnienia literackiego naturszczyka o fascynacji muzyką i sportem w niełatwych czasach PRL-u. To historie z życia wzięte, a przeżyte w dużej mierze na nowohuckich osiedlach. A w tle tych przeżyć – najlepsza muzyka i oczywiście Kult. Warto dodać, że swój debiut Goomi publikował własnym sumptem, w myśl idei self-publishing i z pominięciem wszelkich wydawnictw. Dystrybucją i promocją zajmuje się również na własną rękę, czego dowodem niech będzie niniejszy wpis.

Jedni z pierwszych czytelników projektu: Kazik Staszewski i Jarek Duś pochwalili roboczy materiał, a niedługo po tym, z inicjatywy Jaromira Maliny, powstała strona/blog Goomi.pl, gdzie z tym samym materiałem mogły zapoznać się już setki internautów (teraz to już ponoć są nawet tysiące!). To zaowocowało ambitnym pomysłem na wydanie papierowe „Goomowiska XX wieku”. Pieczę nad redakcją i korektą objął Marcin Świetlicki. Od planu do realizacji droga była długa i wyboista, ale najważniejsze, że marzenie nie spaliło na panewce i historie z ekranu przeskoczyły na papier. I to dobrej jakości papier!

Wiesław Weiss w swojej recenzji w "Teraz Rocku" (pic rel w komentarzu) napisał, że "to opowieść chłopaka z blokowiska w Nowej Hucie o tym, jak został fanem Kultu (i rocka w ogóle), następnie zaś dobrym kolegą i współpracownikiem swoich ulubieńców, a także – w części drugiej – jak zafascynował się sportem i został siatkarzem (grał między innymi w Hutniku i Wawelu)."

"Metal Hammer" z kolei nazwał rzeczy po imieniu (pic rel w kolejnym komentarzu) – "Ta książka dowodzi, że prawie każdy życiorys mógłby posłużyć za bazę porywającej opowieści. Ale Gomółka nas wyprzedził, bo siadł i swoją opowieść spisał".

Podrzucam wideo-polecanko od Kazika, który jest zresztą jednym z głównych bohaterów książki Goomiego. Można powiedzieć, że autoryzowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TU MOŻESZ ZAMÓWIĆ KSIĄŻKĘ

Fanpage "Goomowiska XX Wieku"

Jeszcze takie info, moim zdaniem dość istotne – jeśli ktoś chciałby kupić tę książkę, bo na przykład nie wygra w #rozdajo:

1. Tomek ze sprzedaży każdej sztuki 10 zł przeznacza na pomoc dla walczącej Ukrainy.
2. Pozostała część będzie przeznaczona w całości na realizację jego kolejnego projektu. Chodzi o wydanie papierowe wspomnień z tras koncertowych z Kultem. Roboczo nazywa się to: "Od pupy strony, czyli wspomnienia Kult Ochroniarza".

Jeśli jakieś pytanie ktoś by chciał zadać Tomkowi, to można tu w komentarzach wrzucać i mnie oznaczać. Przekażę jemu i wrócę z odpowiedzią.

Powodzenia!

#muzyka #kult #kazik #nowahuta #krakow #rock #ksiazki #literatura #sport #goomowisko
moby22 - Siemano Wykop! Przychodzę dziś do Was z pewnym "literackim" #rozdajo! ( ͡° ͜...
  • 18
Ciekawe się zapowiada! Jeśli wygram to podaruję przyjacielowi. Jest fanem rocka a przede wszystkim Kultu. Życzę wielu dodruków! ()
a tomka to ja znam osobiście z koncertów w kwadracie, to może i my się też znamy ;p


@Rumeq: Szanse są spore, zwłaszcza, że trochę tych koncertów się zaliczyło w Kwadracie. I nie tylko w Kwadracie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Plusujących i biorących udział rozdajo pragnę poinformować, że nie działa #mirkorandom, który mial posłużyć do losowania. Widzę, że jest jeszcze jakiś Mirkolos jaka alternatywa dla Mirkorandom, ale akurat jestem w takiej sieci, która nie pozwala na odwiedzenie tej domeny. Losowanie będzie przeprowadzone trochę później, jak ogarnę wszystko technicznie. Przepraszam za opóźnienia, ale wygląda na to, że nie wynikają z mojej winy.
Losowanie opóźnione elegancko, ale ważne, że przeprowadzone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Książkę "Goomowisko XX wieku" wygrywają następujący użytkownicy:

@Wiggum89
@wish666
@Mnyh
@Matiasik19966
@ProAero

Gratulacje!

Odezwijcie się do mnie via PW z danymi do wysyłki i dajcie info, czy życzycie sobie wariant z podpisem autora czy bez.

Jeśli ktoś się nie zgłosi do środy 18:00, to nieodebrane sztuki trafią znów do puli i odpalimy losowanie jeszcze raz.

Screenshot w
moby22 - Losowanie opóźnione elegancko, ale ważne, że przeprowadzone ( ͡° ͜ʖ ͡°)

K...

źródło: comment_1648302352fmBJSkuu1Uwhvwd9VIp2ZB.jpg

Pobierz