Wpis z mikrobloga

O Netflixie można mówić różne rzeczy, ale ich apka jest po prostu idealna. Czy to na TV, czy na telefonie. Wszystkie funkcje po prostu działają bardzo dobrze i nie miałem z nią nigdy problemów.

O apce HBO to nawet nie ma się co wypowiadać, każdy wie jak było. Serwery tak samo. Ale kuźwa, serio myślałem, że wraz z nową usługą apka też będzie o wiele lepsza.
Nic bardziej mylnego - problemy były już przy logowaniu (dotyczy Android TV, Sony).
Chciałem wpisać login i hasło, a tu zonk - brak klawiatury wirtualnej. No nic, mam małą klawiaturę multimedialną podpiętą do TV, więc dam sobie radę. Wpisuję login, w dedykowanym polu pojawiają się normalnie wprowadzane znaki.
Próbuję wpisać hasło, a tu zero podglądu, wpisuję cokolwiek, nadal nic. Próbuję cofnąć się do poprzedniego pola, nie da się, próbuję zaakceptować to co wpisałem za pomocą klawisza enter, nie da się. Dopiero ręcznie trackpadem trzeba było najechać na przycisk zaloguj się i wtedy komunikat o błędnym haśle. Zorientowałem się, że pomimo, nie pokazywania żadnych znaków w podglądzie, to hasło jest wpisywane, więc jako tako udało mi się w końcu zalogować.
No nic, działa, zacząłem coś oglądać, stwierdziłem, że nie będę narzekać, może to załatają w przyszłej aktualizacji czy coś.

Dziś chcę coś obejrzeć, odpalam wyszukiwarkę i #!$%@? nie wierzę. Na nowym serwisie NADAL nie działa implementacja fizycznej klawiatury, tylko musze korzystać z tej wirtualnej (°°
Serio to jest takie trudne do zaimplementowania? Netflix czy YT jakoś sobie z tym radzą bez najmniejszego problemu.

Zresztą apka Amazonu też ssie pod tym względem, normalna klawiatura również tam nie działa.

#netflix #hbogo #hbomax #amazonprimevideo #primevideo
  • 10
@losmen: no Amazon to jak dla mnie przede wszystkim przestarzały interfejs, wspomniany brak wsparcia dla klawiatury, przy skończeniu oglądania sezonu nie przeskakuje do następnego, tylko trzeba ręcznie wybierać... Sporo rzeczy do poprawy, ale podoba mi się funkcja X-Ray, takie coś mogłoby być w pozostałych platformach.
przy skończeniu oglądania sezonu nie przeskakuje do następnego, tylko trzeba ręcznie wybierać...


@Lookazz: pierwsze słyszę. U mnie na apce na LG Smart TV bez problemu przeskakuje do kolejnego sezonu.