Wpis z mikrobloga

Lenovo Thinkpad T490. Od wczoraj nie mogę go włączyć, pojawia się taki komunikat. Po wciśnięciu F1 żąda hasła, ale żadne z moich nie wchodzi. To komp służbowy z jakimiś korpo zabezpieczeniami. Reset nic nie dał, rozkręcić go nie mogę. Próbowałem to wyguglać i podobno ten błąd pojawia się często gdy laptop się wyładuje i jest potem odpalany z kabla. Dam radę coś z tym sam zrobić? Nasze IT nie raczy się do mnie odezwać od doby, a żadnego kompa na zastępstwo też nie dostanę

#pytaniedoeksperta #hardware #lenovo #laptopy
Zralok - Lenovo Thinkpad T490. Od wczoraj nie mogę go włączyć, pojawia się taki komun...

źródło: comment_1648109047kckcfZpAYx6hroFW1u1yhK.jpg

Pobierz
  • 45
via Android
  • 12
@Krisu122 lokalny oddział jest 400m od mojego mieszkania, ale nie mają tu działu IT, bo kompy dytrybuuje centrala. Powiedzieli mi że nie mają wolnego sprzętu i elo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@sikalafou @fazonun szefostwo wie i próbuje coś tam działać. Niby fajnie mieć wolne, ale już widzę że będę mieć pracujący weekend. W mojej branży albo odpowiadasz na maila w ciągu 2 minut, albo siedzisz do nocy (
@Zralok u kolegi na lenowo też było coś takiego i u niego to było przez błąd aktualizacji bios. Miał ustawione z automatu i coś poszło nie tak. Na szczęście w jego lapku są dwie kości i udało się go zresetować. Jest do tego dziurka z przyciskiem reset.
Popatrz u siebie od spodu czy jest taka dziurka i wciśnij spinaczem, czy szpilka do tacki SIM z telefonu na 10 sekund. To spowoduje reset
@Zralok: Są dwie opcje:
- Siedzisz i czekasz aż ktoś to naprawi. Absolutnie nie czuj winy i żadnego stresu, bo przecież Ty nie możesz pracować, a co Cię interesuje jak zorganizowana jest firma? Ewentualnie zgłoś jeszcze przełożonemu fakt, że Ci komputer nie działa, żeby mieć podkładkę.
- Idziesz do sklepu, kupujesz nowy komputer, przynosisz go do pracy, przynosisz informatykom jakiś dobry, drogi alkohol i szefowi też + jakieś czekoladki, padasz na
@Zralok: bez hasła na bios nic nie zrobisz, ale można spróbować zrobić obejście. Też nie ma gwarancji, ale można spróbować

https://www.cocosenor.com/articles/computer/3-ways-to-unlock-bios-password-on-lenovo-thinkpad-laptop.html

"Use the backdoor password"

1) Wejdź na ekran hasła do bios
2) Wpisz 3x błędne hasło
3) Wyświetli się kod, który trzeba wpisać na stronie https://bios-pw.org (uwaga: wielkość liter ma znaczenie)
4) Dostaniesz listę haseł, które trzeba sprawdzać jedno po drugim