Wpis z mikrobloga

Jeśli dużo zawdzięczasz psychodelikom pewnie nieraz zastanawiałeś się, czy możesz dołożyć swoją cegiełkę do całego “renesansu” psychodelicznego.

Ja postanowiłem zrobić to zakładając ten blog.

Jednak czułem, że mogę zrobić coś jeszcze.

Kiedy przyszło do wyboru tematu pracy magisterskiej stanąłem przed dylematem.

Wydawało się, że najrozsądniej będzie zrobić to co większość, czyli pójść po linii najmniejszego oporu.
“Wpływ pandemii COVID-19 na radzenie sobie ze stresem”
“Wpływ pracy zdalnej na poziom wypalenia zawodowego”
“Jak social media wpływają na samopoczucie nastolatków”

Bezpieczne każdemu znane tematy, z masą źródeł w języku polskim jak i angielskim. Zasadniczo wybierając taki temat nie dość, że praca “pisze się sama” to zebranie osób do badania jest dziecinnie proste.

Tylko co z tego skoro tego “nie czuję”?

Postanowiłem wybrać temat spójny z moimi zainteresowaniami, czyli zbadać jak zażywanie psychodelików wpływa na “dobrostan psychiczny”

Oczywiście nie obyło się bez głosów “po co ci to?”. W końcu w Polsce temat praktycznie nie istnieje, więc całą pracę będę musiał oprzeć na zagranicznych źródłach. Najwięcej jednak ludzi straszyło mnie tym, że nie znajdę w Polsce osób, które będą chciały wziąć udział w takim badaniu.
Postanowiłem jednak zaryzykować i po chwili przekonywania promotora udało mi się przepchnąć mój temat.

Rozdział teoretyczny poszedł zadziwiająco szybko. Chociaż musiałem przekopać się przez masę zagranicznych badań, pisanie szło mi lekko i przyjemnie.

O wiele lżej i przyjemniej niż osobom, które wybierając “bezpieczny” temat cały czas czują do niego taką niechęć, że do dziś nawet nie zaczęły pisać.

Teraz jednak czas na kolejny krok
I tutaj będę potrzebował Twojej pomocy

Chciałbym zaprosić Cię do udziału w badaniu, które jest częścią mojej pracy magisterskiej dotyczącej tego jak zażywanie psychodelików wpływa na samopoczucie oraz objawy lęku i depresji.

Jakie warunki powinieneś spełnić?
-skończone 18 lat
-przeżyłeś przynajmniej jedno doświadczenie psychodeliczne
-masz około 30 minut wolnego czasu
Nie musisz mieć zdiagnozowanego żadnego zaburzenia

Badanie jest całkowicie anonimowe

Link do ankiety znajduje się poniżej

https://forms.gle/3MMfJUViqDnHjeBr8

Z góry dziękuję

#psychologia #psychodeliki #depresja #rozwojosobisty #rozwojosobistyznormikami #wychodzimyzprzegrywu
terapianowoczesnaPL - Jeśli dużo zawdzięczasz psychodelikom pewnie nieraz zastanawiał...

źródło: comment_1648193647O0hyTQ4t1wWIZ5JjJlhhTi.jpg

Pobierz
  • 22
@terapianowoczesnaPL: w ramach dokładania cegiełek to chciałbym żeby jakaś dobra duszyczka pomogła w uzyskaniu dostępu do psychodelików, albo jeszcze lepiej w doświadczeniu, bo w obecnym stanie psychicznym to test każdej jednej substancji może zakończyć się źle. Powodzenia w ankiecie, szkoda że nie mogę pomóc ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@terapianowoczesnaPL: psychiatra nie moze wiele stwierdzic jak nie ma badan, ktore to potwierdza, sa tylko objawy, ataki paniki nocne od paru lat, ktore skumulowaly sie w poteznym ataku we wrzesniu, i tak, wyladowalem u 4 lekarzy nawet, stwierdzili nerwice, dali antydepresantow trochu, pogorszylo sprawe choc polepszylo sen, ale mialem faze normalnie jak na grzybach, wiec moja teoria to rozregulowanie czegos przez cyby a pozniej skrajnie nietypowa reakcja na leki