Wpis z mikrobloga

Co myślicie w temacie s20 FE vs A53? kosztują tyle samo.

Szukam telefonu dla teściowej (xiaomi odpada, a52s również) zastanawiam się na tymi dwoma i w sumie nie wiem co wybrać.

Ona używa telefonu do przeglądania neta, spotify czasem yt i ogólnie jakieś podstawowe aplikacje. Podejrzewam, że nie zmieni telefonu przez przynajmniej kolejne 4 lata.

No i na korzyść s20fe przemawia:
- większa wydajność snapdragona
- seria S więc lepsze wykonanie

Na korzyść a53 przemawia to, że do jest nowiutki telefon (w przeciwieństwie do s20fe) i samsung ma w nim dawać aktualizacje androida przez 4 kolejne lata. Ale za to jednak będzie mniej wydajny niż s20fe.

No i w sumie nie wiem na co by się tu zdecydować. Większa wydajność czy dłuższe wsparcie? Co sądzicie?

Bo w sumie nie wiem czy po 4 latach będzie szybciej nadal działałs s20fe na starym andku ale mocniejszym procku czy może a53, który będzie miał aktualny soft :)

#telefony
#smartfon
#samsung
  • 7
@cukru ustanowiła sobie budżet około 2000. A52s nie będzie miał tak długiego wparcia jak A53. Brak jacka i sd jej kompletnie nie przepada, a różnica pomiędzy snapem w a52s a exynosem w a53 będzie marginalna. Dlatego już lepiej jak by miała brać serię A to 53 to aż 4 lata aktualizacji androida będzie miał ten model
a różnica pomiędzy snapem w a52s a exynosem w a53 będzie marginalna


@vTadel: Czy ja wiem, z pierwszych recenzji i benchmarków wychodzi na to, że przynajmniej pod względem procesora, różnica między 1280 a 778g jest większa niż między 778g i 865.
Ale rozumiem, że długie wsparcie jest kuszące i pewnie to bardziej brałbym pod uwagę do takich zastosowań.