Wpis z mikrobloga

Dlaczego tylu ludzi jest fanbojami Elona Muska? Za każdym razem, gdy natrafiam na informacje o nim czy jego biznesach to ludzie traktują go jak geniusza nowych technologii lub jako "jednego z nielicznych uczciwych bogaczy". Co jest takiego fajnego w Elonie i jego przedsięwzięciach? Pytam poważnie, bo imo to po prostu kolejny bogaty biznesmen. Z tą różnicą, że bardziej obyty z technologiami, dlatego nie ma renomy groźnego i odrealnionego (tak jak inni podobni mu ludzie). Z tego co mi wiadomo to czasem wykorzystuje hype wokół jego osoby do realizacji nowych pomysłów, a czasem po prostu do zarabiania na tych co bardziej naiwnych. Jednak wciąż nie wiem co jest takie epickiego w Elonie. ¯\_(ツ)_/¯
#kiciochpyta #elonmusk #musk #spacex #biznes
Pobierz kvas - Dlaczego tylu ludzi jest fanbojami Elona Muska? Za każdym razem, gdy natrafiam...
źródło: comment_1649157223Ca78Y64r3HF1pW64LFfJUa.jpg
  • 27
@kvas:

Dlaczego tylu ludzi jest fanbojami Elona Muska?


A dlaczego tylu fanów maja piosenkarze, aktorzy albo sportowcy?

Ludzie są różni i lubią różne rzeczy. Czyim fanem miałby być ktoś kto lubi nowoczesne technologie i kosmos jak nie biznesmena który produkuje nowoczesne technologie i rakiety kosmiczne?

Mnie bardziej zastanawia skąd się biorą hejterzy i ludzie którzy mają problem z tym ze ktoś kogoś lubi. Co cię to w sumie obchodzi kto jest
@gatineau: Spytałem tylko, ale już zostałem "hejterem". Artyści tworzą sztukę, prezentują coś nowego, inspirują innych do działania, sportowcy zaś rozwijają się fizycznie, przekraczają kolejne granicę, dbają o ciało i zachęcają do tego ludzi. Natomiast biznesmeni robią biznes, może i rozwijają różne dziedziny, ale to nie tylko oni, tylko cała firma, masa ludzi, nie jeden elon.
@kvas: Bo gościu ma bardzo daleko sięgające pomysły, realizuje je, jest zwariowany, ale logiczny, jest inzynierem i geniuszem. W przeciwieństwie do innych multimiliarderów, pieniądze są dla niego środkiem, a nie celem samym w sobie. Jest na swój sposób charyzmatyczny, i ma w d...e co inni o nim myślą. A to co inni o nim myslą, tylko pokazuje jak są zacofani - przykład: wystrzelenie jego Tesli jako ładunku dla Falcon Heavy. Jak
@kvas:

ale już zostałem "hejterem".


Nie napisałem ze jesteś hejterem a jedynie ze zastanawiam się skąd się biorą i miałem nadzieję że pomożesz mi na to pytanie odpowiedzieć mówiąc czemu cię to w ogóle interesuje - może i nie jesteś hejterem i nikogo aktywnie nie hejtujesz ale masz motywacje które mogą być podobne

Natomiast biznesmeni robią biznes, może i rozwijają różne dziedziny, ale to nie tylko oni, tylko cała firma, masa
@kvas: Ja juz odpowiadam dlaczego ludzie lubią Muska
- bo hehe memiczny miliarder
W sensie głupi człowiek czy inny wykopek z IQ kanapki prędzej zrozumie co Musk mówi, gdy Musk mu powie o rakiecie w kosmosie, miotaczu ognia czy tunelu pod Las Vegas, niż jak przyjdzie jakiś gupi Bill Gates i zacznie coś opowiadać o zrównoważonym rozwoju i innych trudnych słówkach, których przeciętny człowiek nie rozumie, bo za trudno brzmią

No