Wpis z mikrobloga

Polska kraj gdzie nie warto obchodzić się według prawa odcinek 2137

Z soboty na niedzielę w nocy na działkę mojego sąsiada wdarły się dziki. 4 duże kilka małych. Rozwaliły płot, poryły ogródek. Jeden z małych warchlaków zgubił się i jakimś cudem dostał się na mój ogródek. Upewniając się, że nie ma dużych wokół, a ten nie miał jak się wydostać otworzyłem furtkę i poszedłem spać.

W niedzielę rano patrzę, nie ma, spoko. No nie spoko. Odstawiam kosz na śmieci, a on sztywny za koszem. Telefon do Lasów Państwowych. Ci przyjęli zgłoszenie i do Powiatowego Inspektora Weterynarii we #wroclaw. Panie dzisiaj przyjechały przebadać go na obecność ASF i wścieklizny, ale utylizacja po mojej stronie. To jest #!$%@? hit. Dzikie zwierze padło na twojej posesji? Elo, wyjebka radź sobie. Koszt przez firmę utylizacyjną? 400 PLN. Za co sam muszę zapłacić.

Problem w miejscowości znany. Wrzucam post na grupę. Jakie komentarze, że to my na ich terenie jesteśmy. Dziki pod przedszkolem, pod sklepem, atakują ludzi. Dopóki się komuś krzywda nie stanie to taka narracja będzie. A koło łowieckie co na to? No strzelamy, ale możemy tylko 3500 w całym nadleśnictwie więc na ten rok (SIC!!!) już mamy wyrobione.

Jak coś to się żalę. Bo na zwrot z LP nie mam co liczyć. Pismo oczywiście pójdzie, ale i tak jestem w piździe. A mogłem podrzucić 4m dalej na drogę. Wówczas służby by tym się zajęły. Patologia.

#zwierzeta #dzik

PS. Jakby spał XD
Pobierz czarny_matt94 - Polska kraj gdzie nie warto obchodzić się według prawa odcinek 2137
...
źródło: comment_1649842612OQRuZmNhhFQEg0RTHRy5qF.jpg
  • 111
@3mielu: mogłem tak zrobić oczywiście. Nie zrobiłem z jednego powodu. Jeśli się okaże, że był czymś zarażony (ASF, wścieklizna), to do odstrzału pójdzie całe stado. Więc może coś na tym ugram pod tym względem. A jak nie to sfrajerzyłem i tyle.
@Papieszpolak6996: i już byś się zdziwił. Dosłownie paręset metrów dalej, chłop #!$%@?ł sarnę autem. Rolnik był na polu obok bo siał nawóz, a przyjechała policja bo dość duża szkoda,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czarny_matt94: Tak korzystając z okazji ktoś wie co robimy jak walniemy jakiegoś zwierza samochodem bo nam wyskoczył? I np dogorywa na asfalcie ? Bo tak sobie pojechać dalej jak gdyby nic to nie za bardzo xD Ma ktoś jakieś doświadczenie ? Ja jedynie na osiedlowej drodze kota lekko puknoalem , a raczej sam w auto przywalił , bo jechałem 30 na godzine i zahamowałem a on i tak w mnie wleciał
@lentilek: Oficjalnie dzwonimy po policję. W praktyce zależy, jeżeli masz znajomego weterynarza to bierzesz do niego żeby przebadał i w razie czego dzielisz się mięsem. Jeżeli takiej opcji nie masz a szkoda ci zwierzęcia bo się męczy to możesz mu podciąć arterię szyjne żeby się wykrwawił, tylko się nie ujeb.
Oczywiście to wszystko w Minecrafcie, nie ma tu żadnych nielegalnych rzeczy panie leśniczy haha