Wpis z mikrobloga

  • 14
1301 + 1 = 1302

Tytuł: Miecz przeznaczenia
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: 9/10
ISBN: 9788375780642
Wydawnictwo: superNOWA
Liczba stron: 400
Moje odczucia (bez spoilerów):
Eh, moi drodzy. Skończyło się. Wszystko z "Wiedźminem" się skończyło. Nie mam już nic od Sapka, co mógłbym przeczytać, a co byłoby związane z Geraltem (a myślę o kanonie). Smutno mi teraz bardzo. Co prawda najpierw czytałem sagę, później "Sezon Burz", a potem dwa tomy opowiadań, więc znam fabułę po skończeniu "Miecza przeznaczenia". Nie zmienia to faktu, że mi bardzo przykro, że to się skończyło. Za krótko, panie Andrzeju, za krótko to trwało!

Jak czytać?
Po przeczytaniu wszystkich książek, uważam, że kolejność chronologiczna jest najbardziej sensowna, a więc:
1. Sezon Burz
2. Ostatnie życzenie
3. Miecz przeznaczenia
4. Krew elfów
5. Czas pogardy
6. Chrzest ognia
7. Wieża Jaskółki
8. Pani Jeziora

Co teraz?
Kac książkowy, jak nic.

Niby, że teraz mógłbym się wziąć za coś innego, ale chyba dzisiaj po prostu się posmucę :(

Będzie mi baaardzo brakowało:
- Geralta i tego, jaki po prostu był,
- Jaskra oraz jego dialogów z Geraltem, które są po prostu mistrzowskie,
- postaci, które Geralt spotyka, a które Sapkowski tworzy bezbłędnie,
- całej tej hałastry z Ciri, Yennefer i Tris na czele,
- i wiedźminów, i Kaer Morhen i tego całego cholernego świata.

Przez cały czas czytania wszystkich książek z serii "Wiedźmin" towarzyszyła mi też muzyka z gry (te 10-cio godzinne sety). Gdy to piszę, muzyka trwa nadal... i choć utwór jest spokojny, to wzbudza we mnie tylko żal i smutek.

Cóż.

Trzeba temu dać odejść... a nie będzie to łatwe.

#bookmeter #wiedzmin #wiedzmin3 #fantastyka #sapkowski #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz thus - 1301 + 1 = 1302

Tytuł: Miecz przeznaczenia
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatun...
źródło: comment_1649926379hlGOaMgHEUS7AxIJca1zVT.jpg
  • 7
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.8 / 10) (15 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: zbiór opowiadań

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-01-10 - Użytkownik Yanush3564 ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-01-07 - Użytkownik ksanthippe ocenił na: ★★★★★★★ (7.0
@thus: Mam propozycje, na dłużej. O ile lubisz urban fantasy ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://lubimyczytac.pl/cykl/522/akta-harry-ego-dresdena

Rewelacyjny humor, genialny główny bohater, którego nie da się nie lubić, wielowątkowa intryga która układa się w całość na przestrzeni kolejnych przeczytanych tomów. Wielka przygoda, 16 tomów wydanych, seria nie zakończona. Jestem wielkim fanem wiedźmina i czytałem go wiele wiele razy, a to mój drugi ulubiony cykl :)
@Shank: O! I cyk do "chcę przeczytać" na lubimyczytac :). Pomyślę o tym. Teraz chciałem odskoczyć w drugą stronę i wziąć coś z SF. Kolejna książka Lema czeka. Trylogia ciągu - to samo. Jeszcze myślałem o Conanie, żeby spróbować. Co sądzisz?

@Marcines: Faktycznie jest w tym sens. No co, kto lubi. Są tam jakieś spoilery niby mniejsze-większe, ale nie takie, które psułyby fabułę, a raczej ją wzbogacały ;)
@thus: Na osłodę polecam Trylogię husycką - nieoficjalna nazwa serii trzech powieści fantastyczno-historycznych napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego w latach 2001–2006. Tłem wydarzeń całej serii są wojny husyckie, a głównym bohaterem jest Reynevan (Reinmar z Bielawy). Występujący epizodycznie w pierwszym tomie serii Zawisza Czarny mówi o nim: „Oj nie umrzesz ty, chłopaczku, śmiercią naturalną!”, co było odniesieniem do jego zainteresowań: kobiet, czarów, medycyny (zielarstwo) czy alchemii. To z wikipedii, od siebie -
@thus: Trylogia ciągu jest bardzo fajną pozycją, reszty nie czytałem, zaproponowałem akta, bo tam dominuje taki fajny fatalistyczny humor, który mi przywodzi na myślę trochę Geralta właśnie :D Jakbym miał wchodzić w Sci-Fi to pewnie zacząłbym od Hyperiona jeżeli nie czytałeś :)
@boris-kislev: Do trylogii husyckiej chyba będę musiał dojrzeć jeszcze :). Na razie ciągle przeżywam Wiedźmina. Ale zapamiętane :)!!!

@Shank: Tak, to jest coś do rozważenia. Za to ta pierwsza pozycja (która zaczyna się od "Frontu burzowego") zapowiada się spoczko. 16 tomów brzmi jak złoto. A Sandersona coś czytałeś?