Wpis z mikrobloga

Ja rozumiem wyrazy wsparcia i tak dalej, ale z tymi flagami, to dajcie spokój, kto to widział. Już wiszą przed urzędami. Ostrzegam, że dojdzie do tego, że Polska podpisze jeszcze jakieś niekorzystne umowy międzynarodowe, gdzie będzie musiała pokrywać finansowo szkolnictwo i opłaty za funkcjonowanie administracji obcej władzy( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#bekazkatoli #ukraina #bekazprawakow #watykan #polska
Pobierz
źródło: comment_1650114168tyDqLdwgCgjTb64avKRwKu.jpg
  • 25
Tutaj protokół flagowy jest zachowany - w sejmie nie...


@Gurciak: ja rozumiem pomoc, ale zwolnienie czy ulga z podatku? Przecież to wywoła jeszcze konflikty w naszym społeczeństwie!!!

Kościół w Polsce jest zwolniony z wielu podatków. Zgodnie z ustawą o CIT wolne od podatku są dochody kościelnych osób prawnych z niegospodarczej działalności statutowej.

https://obserwatorgospodarczy.pl/2021/08/03/czy-kosciol-placi-podatki/#google_vignette

Kościół faktycznie nie płaci podatków od tzw. tacy czy zarobionych na posłudze – mowa o ślubach, chrztach, pogrzebach
@Normie_Lurker: Ale obie sytuacje są #!$%@? i nie powinny tak wyglądać XD
zarówno kościół nie powinien dostawać żadnych profitów bo Polska to państwo świeckie a religia powinna być conajwyżej w szkółkach niedzielnych lub za zgodą rady rodziców, jak i Ukraińcom nie powinno się dawać rzeczy pokroju zwalnianie z podatków czy darmowe miejsce na studiach XD
Pomoc, darmowe bilety, mieszkania komunalne, składki pieniędzy etc spoko
@Papieszpolak6996: Co do zasady się zgadam z Tobą ziomeczku.
Moją intencją, było raczej pokazanie hipokryzji pewnych prawicowych środowisk politycznych, które wrzeszczą coś o przywilejach dla Ukraińców, a jak ich Kościół od lat cieszy się ogromnymi przywilejami, to o tym jakoś milczą

Ukraińcom nie powinno się dawać rzeczy pokroju zwalnianie z podatków


@Papieszpolak6996: co jest złego, że Ukrainiec zostanie czasowo zwolniony z podatku PIT? Tak samo zwalniany jest Polak wracający zza
@Normie_Lurker:
Główny problem jaki z tym mam to fakt że jest to w dłuższym terminie strata na rzecz państwa polskiego, chyba że takowi zamierzają zostać w Polsce na dłużej. Polak ma w Polsce darmowe studia dlatego że społeczeństwo polskie płaci podatki. Dopóki ktoś zza granicy nie dołączy do tego społeczeństwa poprzez uzyskanie obywatelstwa to nie powinny go dotyczyć przywileje związane z "byciem Polakiem".
Cały mój problem z tą sytuacją można naprawić
Główny problem jaki z tym mam to fakt że jest to w dłuższym terminie strata na rzecz państwa polskiego,


@Papieszpolak6996: Podatek PIT i tak stanowi niezbyt wielki wkład do budżetu, wpływy z niego szacowana są gdzieś na 15%

chyba że takowi zamierzają zostać w Polsce na dłużej.


@Papieszpolak6996: oj myślę, że spora część z tych osób zostanie u nas

Dopóki ktoś zza granicy nie dołączy do tego społeczeństwa poprzez uzyskanie
@Normie_Lurker Daj te dane ile dostaliśmy kasy za uchodźców z zewnątrz bo na razie ich nie ma.

Ty myślisz, że ludzie nie chcą żeby kościół był opodatkowany? Nie powinno być żadnych zwolnień.

Nie powinno być zwolnień dla Ukraińców i Białorusinów bo będzie cyrk. Janusze biznesu będą kombinować jak mogą. Zwolnienie zza granicy już powoduje to, że część ludzi korzysta z wujka za granicą i lecą na wale na jdg. Do 26 roku
Daj te dane ile dostaliśmy kasy za uchodźców z zewnątrz bo na razie ich nie ma.


@Darth_Gohan: https://www.rp.pl/polityka/art36087541-mamy-miliardy-z-unii-europejskiej-na-pomoc-uchodzcom

14 kwietnia weszło w życie unijne rozporządzenie, które upraszcza korzystanie z funduszy na sfinansowanie pobytu uchodźców z Ukrainy. To odpowiedź na postulaty Polski, która twierdziła, że zbyt skomplikowane są procedury przekazywania środków z budżetu UE na ten cel. Nowe przepisy zakładają, że 40 euro tygodniowo na uchodźcę (niezależnie od tego, czy przebywa w
@Normie_Lurker Słowo klucz z twojego artykułu - sięgnąć. Na razie nie sięgnął.

Ta prawnie można coś w tym kraju ukrócić? Za PiSu który nie potrafi ogarnąć przepisów podatkowych od roku?

Jakie zesranie się narodowców. Dostawało się więcej Ukraińców na polskie studia niż Polaków czy nie? Władze uczelnie same przyznały że trzeba na przyszłość jednak to inaczej ogarnąć czy nie?
Słowo klucz z twojego artykułu - sięgnąć. Na razie nie sięgnął.


@Darth_Gohan: ale to piłeczka jest po stronie polskiego rządu, to od nich teraz zależy uruchomienie tych środków

Dostawało się więcej Ukraińców na polskie studia niż Polaków czy nie? Władze uczelnie same przyznały że trzeba na przyszłość jednak to inaczej ogarnąć czy nie?


@Darth_Gohan: no ja w tej sprawie bardziej wierzę rektorce uczelni, niż jakimś tam sebiskom z Młodzieży Wszechpolskiej
@Normie_Lurker czyli dalej mam rację bo nie sięgnęli tak samo jak dalej nie mamy przyjętego hajsu na odbudowę.

Prawda z panią Rektor jest po środku. Na studentach zagranicznych hajsu zarabiają więcej. Naprawdę na Ukrainie jest łatwiej za hajs zdobyć oceny niż u nas. Także młodzież wszechpolska przegięła, ale ziarnko prawdy w tym było.