Wpis z mikrobloga

Po gorączce przygotowań do Świąt poczułam wyraźnie, że po pewnej przerwie potrzebuję powrotu do malowania. Przejrzałem stertę wstyyyyyyy to znaczy stos chwały i musiało paść na Schippera. Wybrałam obraz, który kojarzy mi się z wiosną.
Schipper ma bardzo wyszukane wzory. Ale te dawniejsze projekty jednak bywają powiedzmy.... Wątpliwej estetyki. I tu tak właśnie jest. Pomimo perfekcyjnego opracowania jest to po prostu landszaft, a dokładniej, klasyczny jeleń na rykowisku. Wg Wikipedii - Jeleń na rykowisku –to motyw w malarstwie przedstawiający ryczącego jelenia, uważany za symbol kiczu i złego smaku. Przedstawienia jeleni w okresie godowym na tle dzikiej przyrody popularne były w XIX wieku w niemieckim malarstwie akademickim.

Jednak mnogość szczegółów, świeże wiosenne kolory, spokój tchnący z obrazu, las, góry w oddali, szumiący potok, ptaki w drzewach, i te stojące jelenie - sarny - daniele - whatever- leniwie żujące świeże pędy trawy i popijające zimną, cierpką wodę - robi wrażenie na odbiorcy i daje wytchnienie zjechanej pieczeniem i sprzątaniem duszy.

#schipper 34 kolory, 40*50. Kupiony okazyjnie na Allegro dawno temu. Wszystkie farby dobre, jedynie lekko rozwarstwione, po wymieszaniu zapałką bez zastrzeżeń. Oczywiście #tablicamalarska
W załączeniu stan obecny i przewidywany stan końcowy.
#jelenie 1
#malowanieponumerach do śledzenia #mpn do czarnolistowania
NieJedynaNaWykopie - Po gorączce przygotowań do Świąt poczułam wyraźnie, że po pewnej...

źródło: comment_16501432291Wqbcx4OMoLLvXILUEWp8K.jpg

Pobierz
  • 2