Wpis z mikrobloga

  • 6
1322 + 1 = 1323

Tytuł: Ja, inkwizytor. Kościany galeon
Autor: Jacek Piekara
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★
ISBN: 9788364732522
Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Dziesiąta z cyklu historii inkwizytora Mordimera Madderdina umiejscowiona w świecie, w którym Jezus Chrystus zszedł z krzyża i utopił Jerozolimę we krwi. Jest więc brutalnie, krwawo, dominuje ostry humor. Tom zawiera jedna historię mającą być milowym krokiem do uzyskania licencji biskupa Hezu i jest dość monumentalny w opisach "demoniczno-nieświatowych" oraz wesoły obyczajowo ( ͡º ͜ʖ͡º). Wisienką na torcie jest to że Mordimer wreszcie dostał kosza, a przynajmniej "dziewczyna odcinka" okazała się czymś innym niż się zapowiadało ( ͡ ͜ʖ ͡) . Książka w formie audiobooka sprawdza się podczas prac remontowych bo niewyszukany język i lekka tematyka zabierają mało uwagi. Cykl Inkwizytorski to definicja literatury "guilty pleasure" - stworzone okoliczności pozwalają eksploatować złośliwy humor zabarwiony nutami szowinizmu i mocno szydzi z funkcjonariuszy korporacji religijnych. wyśmiewa ludzką małość i naszą parszywą naturę. Z każdą częścią wydaje się być coraz lepiej, pewne postaci wracają, a historie innych się wyjaśniają. Słucham zgodnie z chronologią wydawania wiec co i raz akcja zmienia czas i postaci. Niezmiennie, ogromnym walorem audiobooka jest znakomity lektor - Janusz Zadura

#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz aca - 1322 + 1 = 1323

Tytuł: Ja, inkwizytor. Kościany galeon
Autor: Jacek Piekara
Ga...
źródło: comment_1650194774PFEgQ815Y08qjG1H8JQLAS.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (6.4 / 10) (5 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 400
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2016-08-29 - Użytkownik mroz3 ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2016-04-23 - Użytkownik Ja-qb ocenił na: