Wpis z mikrobloga

Wyjęty prosto z kwasu ;) nóż myśliwski z warstwa miedzi. Zapomniałem o nim i przeleżał w kwasie kilka godzin, czego efektem jest bardzo wyraźna linia i schodek z paska miedzi który powstał nad okładkami z boku w tym laminacie. Bardzo ciekawy efekt. Często przypadek prowadzi do okrycia nowych metod, tak było i tym razem ;p

#justcraftedgoods - tu wrzucam swoje prace

#bushcraft #handmade #noze #diy
Pobierz
źródło: comment_165027824676idZzSRP4IxsI6bfalkon.jpg
  • 6
@hipokryzjawkutos nie, noże z miedzią są bardzo często używane przez pro kucharzy. Jest ich mało bo niewiele osób potrafi je wykuć. Miedź jest miękka, ale stanowi tylko bardzo cienka warstwę noża, w rdzeniu zawsze znajduje się stal węglowa, ok 60hrc twardości w skali Rockwella. Miedź w żaden sposób nie wpływa na agresję cięcia, czas trzymania ostrości i wszystkie inne parametry które składają się na profesjonalny nóż
@smieszqje: Podobają mi się takie noże, generalnie podobają mi się mosiężne i miedziane rzeczy. Ciekawi mnie jak taki nóż by się sprawdzał w pracach obozowych. Niby napisałeś, że na nic to nie wpływa i pewnie masz większe w tym doświadczenie, jednak mam obawy, że taka miedź może zostać uszkodzona przy pracy z drewnem. Tak z ciekawości, to kupiłbym nóż z taką głownią do 1000zł?