Wpis z mikrobloga

Mam taki mix nasion #lakakwietna.
Nie wiem co mnie pokusiło żeby je posegregować () Przecież jak sama nazwa "łąka kwietna" wskazuje, wystarczy rzucić to randomowo i niech sobie rośnie łąka. Ale z racji tego, że jestem przezorna i wiem co może się stać z takim bezbronnym nasionkiem wystawionym na pastwę losu (ptaki, robaki, złe warunki atmosferyczne) postanowiłam trochę je podkiełkować zanim dam je na dwór. Chyba prościej będzie posegregować je teraz, niż wysiać wszystko losowo.
Może mam trochę #autyzm może #ocd nie wiem XD ale miło spędziłam czas z pęsetą w ręku segregując nasionka w pełnym skupieniu. To serio absorbujące zajęcie, trochę jak puzzle, pewnie wyglądałam przy tym jak Kopciuszek wybierający mak (czy co tam było w bajce).
Na pewno wkradł się gdzieś intruz, niektóre nasiona są takie podobne do siebie, albo na tyle małe, że mogły się wmieszać w tłum z innymi.
Nie pokuszę się o identyfikację póki co, nigdy nie przywiązywałam uwagi do wyglądu nasion, mimo że znam się trochę na #rosliny #ziola ale raczej na ich właściwościach jak już urosną.
Ciekawe co z tego wyrośnie, o ile w ogóle coś wykiełkuje
#kwiaty #nasiona #ogrodnictwo
Lenalee - Mam taki mix nasion #lakakwietna. 
Nie wiem co mnie pokusiło żeby je poseg...

źródło: comment_1650559755gsIb0OHMjayhOsVWXyIB59.jpg

Pobierz
  • 16
Podziwiam za cierpliwość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MMARS: Dzięki, to nic trudnego, trzeba tylko uważać żeby zbyt mocno nie wypuszczać powietrza, bo nasionka są lekkie i można je przypadkowo rozdmuchać (syzyfowa robota)

Czy ty je masz zamiar podkiełkować, czyli zrobić rozsadę i wsadzać w ziemię?


Tak, mimo że to jakieś "chwasty" tzn polne kwiatki ( ͡º ͜ʖ͡º)