Wpis z mikrobloga

Prawdopodobnie ponowny wybuch metanu


@onekotan88: Tez ogladam #tvn24 i totalnie nie ogarniam tematu. Ale moze to dlatego ze tylko 9 lat przepracowalem na dole.

Wybuch metanu. No ok. Jak sciana jedzie to moze sie zdarzyc. Tepe ryle przekladaja czunniki, elektrycy je mostkuja itp. Debilizm ale sie zdarza. I wtedy jebut.

Ale teraz tam juz nie ma wydobycia. Prosta zasada - zeby cos jebutlo to musza byc spelnione 3 warunki - ROWNOCZESNIE:
@onekotan88: I pa tera. Ogladasz dalej tvn24?

Markowski mowi "trzeba zdefiniowac dlaczego doszlo do tego wybuchu". I podaje "najczestsze przyczyny wybuchow".

"nieszczelnosc urzadzen elektrycznych"
"nieszczelnosc w kablach" (swoja droga to mega LOL z tego)

Ale...ale... Zeby urzadzenie elektrzyczne zainicjowalo wybuch to musi byc "pod pradem". Jakim cudem nie odlaczono tam do teraz pradu??
Wlasnie tez zwrocilem na to uwage ( ͡º ͜ʖ͡º)


@onekotan88: No ja podswiadomie zwracam. Zboczenie zawodowe. CO prawda juz 5 lat nie pracuje na kopalni ale 9 lat pracowalem. 2x mnie przysypalo (relatywnie niegroznie). Cos niecos jestem w temacie.

Ale rozwala mnie jeszcze jedna kwestia. Mianowicie kreowanie ratownikow gorniczych na prawie "polbogow".

Szkoda ze sami nie wiedza co mowia.

Jasne i nie odbieram tego ze ratownik
@gorzki99 tam się musi gdzieś w zrobach palić, pożar endogeniczny. Czuję, że niebawem padnie decyzja o otamowaniu rejonu i ewentualne wznowienie akcji w czasie bliżej nieokreślonym tj kilka miesięcy, lat lub w ogóle
Czuję


@adamko92: Laryngologa polecam bo cos z wechem masz nie tak.

Wiesz co to pozar na kopalni? To nie jest pozar jaki widzisz normalnie. Pozar na kopalni nie oznacza plomieni.

Zeby zainicjowoac wybych musi byc iskra o odpowiedniej energii. Fakt ze do zainicjowania wybuchu metanu ta iskra nie musi miec jakies mega wysokiej energii ale to nie wystarczy sama temperatura.

padnie decyzja o obramowaniu


A co Ty chcesz se obrazek na
@gorzki99: tlen masz 'na bieżąco' 'dostarczany' - to ściana a nie przodek, masz chodnik wlotowy i wylotowy (na ten moment mogą co najwyżej ograniczyć przepływ powietrza, nie całkowicie go odciąć)
Co do otamowania - docelowo ten rejon będzie otamowany, kwestia przed czy po wyjęciu zwłok
Na Wesołej do dzisiaj ściana po wybuchu jest zamknięta (a był to 2014 rok), i nie zapowiada się na to, aby miała być w jakiejkolwiek przyszłości
tlen masz 'na bieżąco' 'dostarczany' - to ściana a nie przodek, masz chodnik wlotowy i wylotowy (na ten moment mogą co najwyżej ograniczyć przepływ powietrza, nie całkowicie go odciąć)


@stanleyek: Ty mi serio tlumaczysz jak dziala kopalnia? I czym sie rozni przodek od sciany? Elektryk scianowy/przodkowy here (plus sztygar oddzialu elektrycznego). 9 lat w zawodzie. Wytlumacz cos jeszcze :P

Nie no nie obrazaj sie ale musialem :P

Nie wiem co jest
tylko słownik poprawił po swojemu


@adamko92: dlatego zawsze wylaczam slowniki :P

Czeriesz wiedze z raportow, opracowan itp. Szacun ze chcesz ta wiedze czerpac (bez ironii). Tylko ze doswiadczenie mowi jednak cos innego niz oficjalne informacje. Nie mowie ze te oficjalne informacje zawsze klamia - ale wez poprawke.
@gorzki99 tam już doszło do dwoch wybuchów więc można założyć, że gdzieś się zapaliło, tym bardziej że cały czas wentylowali ten rejon. Stężenie jest tam spore przez co akcja jest utrudniona. Tam w sztabie kryzysowym siedzą mądrzejsze głowy i raczej wpadli na to żeby odciąć technologiczne możliwości inicjacji wybuchu, skoro ludzi tam wysyłają
Tam w sztabie kryzysowym siedzą mądrzejsze głowy i raczej wpadli na to żeby odciąć technologiczne możliwości inicjacji wybuchu, skoro ludzi tam wysyłają


@adamko92: Tak powinno byc. Wiesz ile razy ja zderzylem sie z sytuacja ze "ci na gorze wiedza co robia bo sa na gorze" a tak nie bylo? Teraz tez sie spotykam z taka sytuacja a branza 180 stopni rozna od gornictwa. W gornictwie to raczej nie byla norma ze