Wpis z mikrobloga

  • 13
1375 + 1 = 1376

Tytuł: Pani Jeziora
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788375781861
Wydawnictwo: superNOWA
Liczba stron: 596
Forma książki: e-book
Postanowiłem się zabrać za serie, których do teraz nie udało mi się skończyć, na pierwszy ogień idzie Wiedźmin.

Fabuły chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, skupiamy się wokół Ciri z jej wątkiem pojmania i służenia jako królewska zabawka i nałożnica, oraz Geralta, który wraz z wesołą kompanią dotarł do Toussaint, gdzie po za licznymi przygodami związanymi z usługami wiedźmina na wynajem będziemy również świadkami 3 wątków romantycznych. W sumie trudno mi powiedzieć dlaczego, ale to najbardziej spójna część serii, i taka, w której chyba najtrudniej się zgubić. W poprzednich tomach miałem wrażenie, że chwilowe oderwanie się myślami do czegoś innego powodowało, że gubiłem się w zakrętach fabularnych. Tu natomiast mi się to nie zdarzało.

Samą książkę też lepiej mi się czytało niż poprzednie tomy, dlatego daję jej wyższą ocenę.

Szkoda, że to już ostatni tom właściwej sagi o Wiedźminie, ale chętnie wrócę do uniwersum sięgając po Sezon burz i opowiadania.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
108/128
#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
Pobierz
źródło: comment_1650659579zhn3BTVLgtol6SoncqqpcD.jpg
  • 4
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.2 / 10) (13 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-04-21 - Użytkownik hikarukimura ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2022-03-19 - Użytkownik fledgeling ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10)
@ali3en: Opowiadania trzeba bylo przeczytać wcześniej. Chociaż ja tez pierwszy raz zaczynałem od sagi ale miałem fajne wydanie gdzie bylo dużo wyjaśnień dla tych co nie czytali opowiadań. Drugi raz, (prawie 20 lat później) już zacząłem od opowiadań :)