Wpis z mikrobloga

1380 + 1 = 1381

Tytuł: Księga żywych sekretów
Autor: Madeleine Roux
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: 3/10
ISBN: 9788382660784
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 416
Kto by nie chciał przenieść się do świata ulubionej książki? Dwie nastolatki uwielbiają powieść, której akcja odgrywa się w dziewiętnastym wieku. Kiedy pewien mężczyzna proponuje im przeniesienie do świata książki, zgadzają się na odprawienie magicznego rytuału. Świat, do którego się przenoszą jest jednak różny od tego jaki pamiętają z powieści.
Zachęcona opisem (uwielbiam opowieści o przenoszeniu w czasie, przenoszeniu do świata książki, a XIX wiek po prostu kocham i gdyby nie brak toalet i współczesnej medycyny, to chętnie sama bym się do niego przeniosła) sięgnęłam po tę pozycję. I zawiodłam się na całej linii. Doczytałam ją do końca jedynie dlatego, że chciałam się przekonać jak autorka wybrnie z pewnych z zastosowanych przez siebie zabiegów fabularnych.
Zakończyłam tę książkę z myślą "no, całkiem ok debiucik wattpadowej pisareczki, chociaż mogło być dużo lepiej", ale dopadło mnie posłowie, w którym dziękowała ona swojej agentce za 14 udanych, wspólnie napisanych książek. Wtedy spojrzałam na lubimyczytać, gdzie książka ta ma ocenę 7. Spojrzałam na mojego kota, kot na mnie. Ludzie są dziwni - powiedziałam, a kot skinął głową, zgadzając się ze mną.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
źródło: comment_1650699220VNSl5TnsLiBZalIxHa2eYz.jpg
  • 9
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★ (3.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-05-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 416

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Zmorojewo (Jakub Żulczyk) - najnowsza recenzja usera user48736353001 ★★★ (5.0 / 10) - Wpis
@moll: atramentowe serce uwielbiam, a film (który jest zupełnie różni się od książki, ale też jest wspaniały) puszczam dzieciakom z piątych i szóstych klas na niespodziewanych zastępstwach i zawsze jest magia w tych rozmowach, które prowadzimy po filmie, nawet wśród dzieciaków, które nie czytają:)