Wpis z mikrobloga

To się #!$%@? w głowie nie mieści, próbuje zasnąć od 21 i nie mogę, mam problemy ze snem już od dwóch lat. 6 godzin #!$%@? leżenia i #!$%@? z tego, muszę wziąć urlop bo nie dam rady w pracy funkcjonować, pobudka o 5. Niech to #!$%@? #!$%@?, co najgorsze to jestem zmęczony i chce mi się spać, ale gdy zamykam oczy i próbuje to czuję że mój mózg nie chce się odłączyć. #bezsennosc
  • 20
@Darthal: jeżeli po 30 minutach nie spisz, to wstań i coś ogarnij.

bezsenność to objaw, zwykle wychodzi, ze masz jakieś niepozałatwiane sprawy

mnie przed takim czymś jak opisujesz ratuje wysiłek fizyczny 1-1.5 godziny lekkiego cardio w ciagu dnia czyli spacer, rower - na luzie, ewentualnie jakiś ostrzejszy bieg ale to 20-40 minut

nie bierz żadnych leków. żadnego benzodiazepin, żadnego stilnoxu, żadnych takich gowien. nie tylko odetniesz się od naturalnego lęku (który
@Darthal: ja polecam tabletki uspokajające Labofarm, niegroźne ziółka i dobre, działają, tylko śmierdzą wiec się nie przeraz (serio #!$%@? jak nie wiem)
Kup 90 tabletek bo to 30 mniej korzystnie wychodzi cenowo z tego co pamietam
Żadnych benzo tylko

Możesz u lekarza poprosić o receptę na Ketrel 0,25 mg - mi pomaga czasem kiedy nie mogę spać, ale tez nie biorę codziennie, raz na kilka dni, raz mogę nie mieć ich
Dawno temu też to miałem. Wiesz, że rano musisz wstać, kładziesz się wcześniej jak Bóg przykazał i dupa. Nie śpisz, nakrecasz się, raz uspokajasz aby za chwilę serce waliło, bo coś się przypomniało albo patrzysz na zegarek i wiesz, że już się nie wyśpisz.

Pewnego dnia, gdy już kolejny raz znów leżałem bez snu, powiedziałem sobie, że spoko. Najwidoczniej nie chce mi się spać. I jakby nigdy nic robiłem swoje, aż przyszła
@Darthal A jak wyglądają u ciebie czynniki dookoła snu?
-Korzystasz z telefonu w łóżku?
-Zażywasz jakieś używki?
-Chodzisz spać tuż po jedzeniu?
-Spędzasz czas w łózku w trakcie dnia?
-Drzemiesz między 8 a 20?
-Masz śmieciową dietę?
-Próbowałeś medytacjii?
-Kontrolujesz natężenie światła wieczorem?
-Spożywasz cukier przed snem?
-Pijesz kofeinę/teinę/taurynę na 7 godzin przed snem?
Też mam problemy z zasypianiem, ale od kiedy ogarnąłem powyższe rzeczy, to cały proces stał się o niebo
@vipcypr8:

1) Nie
2) Nie
3) Nie
4) Nie
5) Nie
5) Tak
6) Nie
7) Siedze w chvj przed komputerem przed snem, kilka godzin. Ale mam program f.lux który redukuje natężenie niebieskiego światła
8) Tak
9) Zdarza się że wypiję mocną herbatę do kolacji.
@Darthal też to przeżywam. Dziś usnąłem o 3:00, a o 5:00 pobudka. Tylko ja zmagam się z problemami z tarczycą. Może zrób sobie jakieś badania?
Serio od dwóch lat nie poszedłeś do lekarza z problemami ze snem? ( _) Umów psychiatrę, da ci trittico. To jest na receptę, ale spokojnie - zastpiasz w 15 minut, a rano po prostu potrzebujesz dodatkowej kawy, żeby w pełni stanąć na nogi.


@noitakto: @Darthal: Też polecam.
@Darthal: Coś mi się zdaje, że wszedłeś na wysokie obroty i tak Ci zostało.
U mnie pomogło ZMA przed snem i odcięcie się od wszelkich monitorów 2h przed planowanym spaniem. Książka, lekkie światło, zero telefonu czy laptopa.
A no i jeszcze fajnie reguluje jak masz możliwość wyjechać na parę dni na wieś, odciąć się od ciągłego oświetlenia miejskiego, iść spać po zachodzie słońca gdy zrobi się ciemno (czyli obecnie po 21).
@Darthal: ogarnij terapiabezsennosci.pl tylko na start, przydałoby się coś nasennego żeby mózg mógł się zregenerować.

Co do metody poznawczo-behawioralnej to jest bardzo spoko. Tylko wymaga dyscypliny i świadomego działania.