Wpis z mikrobloga

@banalny_tuzin https://en.m.wikipedia.org/wiki/Views_of_Elon_Musk

Przecież to lewak wspierający dochód podstawowy, podatki progresywne i nazywający siebie (sic!) socjalistą. Do tego wiadomo - typowe lewicowe podejście do walki ze zmianami klimatycznymi,, dzieciaka nazwał XAE-12, wspierający finansowo Demokratów i ich kandydata na prezydenta itp.

Udaje centrystę, dając jednocześnie jakieś mniejsze kwoty republikanom.

Jedynie podobno jest zwolennikiem wolności słowa.
@Ekspert_od_niczego: wspieranie dochodu podstawowego i podatki progresywne to lewactwo? Niestety ale dochód podstawowy w obliczu zmian technologicznych to być może przyszłość. Bo co w zamian? Jak 20% społeczeństwa w przeciągu kilkudziesięciu lat będzie bezrobotna. To najłatwiejsze rozwiązanie, szczególnie jeśli dotyczy to krajów rozwiniętych. Wiem ze są pytanie natury wolnościowej, ze wypłaca jak zrobisz to czy tamto i tak dalej. A podatki progresywne to normalna rzecz, sami mamy takowe. A zmiany klimatyczne,
@banalny_tuzin

wspieranie dochodu podstawowego i podatki progresywne to lewactwo?


Nie, to konserwatywny liberalizm k***a mać xD.

Jedyne, co jest bardziej lewackie od tych dwóch rzeczy, to zniesienie własności prywatnej, ale na to zapewne "socjalista" Musk z ponad 300 miliardami majątku się nie zgodzi.

to być może przyszłość


Socjalizm miał być przyszłością już 150 lat temu i wszyscy wiemy, jak ta "przyszłość" się skończyła.

Bo co w zamian? Jak 20% społeczeństwa w przeciągu
@Ekspert_od_niczego: są problemy, których nie da się rozwiązać a zaniechanie działań może prowadzić do katastrofy. Czy ma jakieś zasługi? No nie jestem z pewnością dobrze zorientowana, ale zdaje się ze tesla, paypal, spacex to udane przedwsiewziecia. I dla mnie najbogatszy człowiek na świecie, wydaje się być takowym dochodząc do tego swoją praca i zdolnościami/predyspozycjami. Co do podatków progresywnych to uważam ze to sposób na utrzymanie społeczeństwa w jako takim porządku, by
@banalny_tuzin

ale zdaje się ze tesla, paypal, spacex to udane przedwsiewziecia


Polecam się zapoznać ze szczegółami o historii ich tworzenia. Musk nie jest jedynym ich twórcą.

by przeciwdziałać np. rozwarstwieniu które jest skrajnie niekorzystne dla funkcjonowania państw i gospodarek w krajach demokratycznych.


W jaki sposób?