Wpis z mikrobloga

#legodamwa <--pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Ostatni z dużych zaplanowanych budynków do makiety #western - sklep z bronią.
Oczywiście brakło mi Dark Blue 2x4 plate i musiałem zwykłego Blue używać - do poprawki w przyszłym miesiącu to bedzie.
Chciałem jakieś fajne drzewo zrobić i chyba mi fajnie wyszło.

Następne kroki:
- ustawienie wszystkich budowli na makiecie i zobaczenie ile miejsca i gdzie by ewentualnie zostało na inne budynki (mam pomysły na inne),
- jeśli będzie się dało (wystarczająco miejsca), to zbudowanie budynku poczty + dyliżansu pocztowego,
- odgrodzenie masywem górskim miasteczka od reszty makiety (część gór jest już zbudowana i pokazywałem te fragmenty kilka miesięcy temu),
- podniesienie o kilka bricków niektórych starych zestawów (np 6764, 6765) bo wyglądać będą śmiesznie przy tych nowych, wysokich budynkach.
- w późniejszym etapie do poprawy raczej będzie kaplica i cmentarz (bo mi się nie podobają)
- dokończenie Saloon, bo już wystarczająco długo się o to prosi
- zbudowanie kilku nowych drzew

#lego #diy
damw - #legodamwa <--pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://bricks...

źródło: comment_16510534750xOdfpkqIKP4tJ5KJcbspY.jpg

Pobierz
  • 22
@damw: Jak oglądam Twoje zestawy to zastanawia mnie kilka rzeczy:
1. Dlaczego Lego odeszło od serii western. Przecież to ma taki potencjał.
2. Gdzie Ty to wszystko pomieścisz?
3. Jak planujesz każdy set. To musi być masa pracy. Kupujesz najpierw części czy w projektujesz wstępnie w programie?
4. Jeśli masz druga połówkę to jak ją przekonałeś, że ogromną makieta lego jest niezbędna w gospodarstwie domowym. ( ͡° ͜ʖ ͡
@Lukasq:
1. nie mam pojęcia. Fakt, mogli jeszcze masę zestawów pokazać ¯\_(ツ)_/¯
2. na chwilę obecną jeszcze się u siebie w mieszkaniu mieszczę. A potem najwyżej kupię sobie mieszkanie - tylko na lego
3. faza planowania składa się tylko z researchu w necie. Szukam zdjeć/szkiców/innych konstrukcji podobnych budynków i staram się wybrać jakieś fajne cechy, które potem chcę zbudować. No i potem zaczynam budować. Jak prześledzisz historię tagu to zobaczysz jak
@damw: No właśnie śledzę i to mnie zainspirowało aby zrobić coś więcej niż tylko zbieranie kolejnych zestawów na półkę. Niestety zbieranie elementów i robienie z tego jakieś dioramy nie jest takie proste jak się do końca nie wie co chce. No i inne hobby wcale nie ułatwiają tego zadania, bo zabierają nie tylko fundusze, ale przede wszystkim czas.