Wpis z mikrobloga

#maxkolonko #kolonko

W godzinę wchłonąłem większość starych video Mariusza Max Kolonki z serii "Mówię jak jest". Przecież to był jeden z najlepszych dziennikarzy, a na pewno nasz najlepszy respondent amerykański. Jego reportaże były mega profesjonalne, obiektywne i nie idące po populistycznej linii.

Wielka szkoda, że już nie ma tamtego Max'a. Moje teorie co się z nim stało:

- Facet przez swoje dziennikarskie badania zrozumiał absurdalność tego świata i wszedł w alkoholizm. Uważam, że jest to najbardziej prawdopodobna teoria, patrząc na jego wypowiedź na gali w 2015 roku, gdzie widać poczynające się "odklejenie".
- Zmarł mu ktoś bliski, co mogło spowodować poczucie beznadziei.
- I najbardziej spiskowa teoria, która również może być prawdopodobna. Służby się nim zajęły. Tudzież facet grzebał głęboko patykiem w mrowisku politycznym zarówno Polskim jak i USA.
Pobierz VENOCode - #maxkolonko #kolonko

W godzinę wchłonąłem większość starych video Mariu...
źródło: comment_1651055835moS6mhC0Ls7sEtCPaVZgoL.jpg
  • 32
@VENOCode: Imho to po prostu stopniowe zamykanie się w bańce od czasów kiedy wszedł w ostry Trumpizm. To jest droga w jedną stronę - gdy zaczynasz kwestionować wszystko dookoła i staczasz się w teorie spiskowe, atakujesz wszystkich, którzy mogliby ci pomóc, tracisz kontakt z ludźmi spoza swojej bańki... Te nurty bardzo świadomie wykorzystują sekciarskie mechanizmy, aby utrzymywać swoich wyznawców przy sobie.

Korwiniści też kiedyś gadali głównie o tym, jak powinna wyglądać
Tak kończą ludzie wyznający prawicowe ideologie.


@TheMoonTheMoon: Żadna skrajność nie jest dobra. Skrajni lewacy to zaburzeni psychicznie ludzie z różowymi włosami, lub lachociągi polityczno populistyczne. Według mnie Kolonko nie jest skrajnym prawakiem.