Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i chyba nawet bardziej Mirabelki

Szukam dla swojej Różowej roweru typowo do miasta. Waga ma bardzo duże znaczenie, bo czasami trzeba przenieść rower lub po prostu nim odpowiednio ruszyć. Ma służyć do dojazdów do pracy i sporadycznie na wycieczki po mieście. Sprawdzając rynek odkryłem rowery fitness ze sztywnym widelcem.

Sprawdzaliśmy ostatnio Trek FX 2 z niskim przekrokiem i jest nim zachwycona. Ja z resztą też, ale później zacząłem czytać o jego wyposażeniu i korelacji do ceny.

Czy jesteście w stanie zaproponować coś około 3k lepszego?
Triban Flatbar zmieniłbym tylko opony na szersze. Nie ma hamulców tarczowych hydraulicznych.

Kona Dew jest na tarczowych mechanicznych i za podobne pieniądze

Meridy Speeder nie ma z niskim przekrokiem i jest za 4k.

Specialized Sirius jest na osprzęcie Microshift

Marin Fairfax wydaje się spoko

Zapomniałem o czymś? Pomóżcie podjąć decyzję. Z góry dzięki :)

#rowery #rower #triban #rozowepaski
  • 7
@dianabol: Zobacz Marina Presidio 1, strasznie podrożał bo zapłaciłem za niego 1899 rok temu ale mimo wszystko uważam że to nadrower do miasta, zresztą w lekkim terenie też nim sporo śmigałem (w sumie ponad 5k km / sezon). Hydrauliczne hamulce, osprzęt z niskiej półki ale działa to nadspodziewanie fajnie, koszty eksploatacji to groszowe sprawy / nie szkoda jeździć w deszczu czy zimie. Napęd 1x8 ale jak nie masz większych stromych górek
@dianabol: W tej cenie to w zasadzie bierz to co się podoba jest wygodne i w ogole jest w odpowiednim rozmiarze. To czy będzie grupa sprzętu nizej czy wyzej nie zrobi Wam odczuwalnej roznicy. Ewentualnie bierz z tych wszystkich najtańszy i dobierz lepszej jakosci kask i oswietlenie. Jak dla mnie do mieszczucha nie ma potrzeby tarcz, ani tym bardziej hydrauliki, bo chyba ze rózowa wazy 100kg ( ͡° ͜ʖ
@dianabol my ostatnio dla mojej szukaliśmy i skończyło się na giant liv rove 3 za jakieś 3k. Braliśmy również pod uwagę unibike flash. Tylko no to z amortyzowanym widelcem, ale nigdzie nie masz napisane ze go nie chcesz ;)
@euklides: Musi być sztywny widelec ze względu na masę roweru.
@dybligliniaczek: "piastą Alfine na pasku" wytłumaczysz mi co to znaczy? :D

@Hipodups: no właśnie jest mały problem z rowerami, a jeszcze chciałbym raty 0% i Decathlon w tym dobrze wypada. Podobno wejdą nawet 36 mm opony, a takie byłyby już wygodne nawet na szutrze.
"piastą Alfine na pasku" wytłumaczysz mi co to znaczy? :D


@dianabol: Piasta Alfine - 8 lub 11 biegów w piaście, nie ma klasycznych zębatek, bardzo wygodnie zmienia się biegi. Pasek karbonowy zamiast łańcucha - nie ma potrzeby smarowania, czyszczenia, działa bezgłośnie. Można taką piastę też na klasycznym łańcuchu. Wpisz w olx "alfine pasek" i wszystko będziesz miał. Z tym, że w tym budżecie to tylko używki, ale rowery fajne.
dybligliniaczek - > "piastą Alfine na pasku" wytłumaczysz mi co to znaczy? :D

@dia...

źródło: comment_1651166267NCMkniUVNXGgQHLTXdzYUe.jpg

Pobierz