Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej Mirki, wiem że wiele razy były takie posty, ale potrzebuję porady konkretnie pod moją osobę. Aktualnie #xiaomi #mi9 lecz od dawna jestem zmęczona androidem i bardzo kusi mnie #ios. Pytanie, czy ciężko jest się przestawić z androida na ios? Szczególnie obawiam się kwestii nawigacji oraz możliwości połączenia jej z samochodem (aktualnie korzystam z android auto) i płatności telefonem. Drugie pytanie czy opłaca się kupować 13 Pro Max czy lepiej wstrzymać się do Września i poczekać na premierę 14? :)
#apple #iphone #telefony #elektronika #android
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@jebbejsalta: akurat płatności i nawigacja spoko, ale ja miałam miesiąc iPhone 13 Pro i potem miałam tylko zmartwienie jak się tego pozbyć. Najlepiej jakbyś pożyczyła sobie go od kogoś i zobaczyła z czym się je iOS, bo nie jest to tak wspaniały system jak na legendach i po Androidzie możesz mieć mega WTF jeśli uzytkujesz telefon co więcej jak Instagram i FB. Jest on mega nieintuicyjny, wiele opcji brakuje, poogladaj też
@jebbejsalta: zależy jak używasz telefonu. Jeśli lubisz mieć wszystko dostosowane pod siebie, zmieniasz ikony i launchery, wgrywasz aplikacje poza sklepem itd to nie kupuj iphone.

Te systemy różnią się filozofią - w Androidzie możesz podmienić i dostosować każdy kawałek przez co masz super funkcjonalność ale cierpi na tym stabilność i wydajność. Na iphone jest odwrotnie - Pan Apple wymyślił jak ma być i w 95% to co wymyślił jest super logiczne
@jebbejsalta: Ja zrobiłem przesiadkę w tym roku z mi9 na ip13 i nie żałuje. Mapy Google działają 1:1 jak na androidzie, wszystkie usługi Google są dostępne a CarPlay od Apple jest podobno szerzej kompatybilne niż android auto (tego nie sprawdzałem, bo nie korzystam). Zawsze byłem zachwycony możliwościami androida i mnogością ustawień, ale szczerze zawsze się to kończyło na gadaniu a z niczego nie korzystałem, wiec w moim przypadku, oprócz samego przyzwyczajenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziadmankowy: @xzxzz: dzięki za konkretną odpowiedź! Określe to tak - telefon to moja prawa ręka, nie używam laptopa ani żadnego innego sprzętu, wszystko robię z poziomu telefonu. Najczęściej tak jak wspomniałam jest to płatność telefonem (akurat u mnie ING Bank), nawigacja w samochodzie (dużo jeżdżę, aktualnie łączyłam się z ekranem samochodu poprzez Android Auto i kablem), standard e-maile, komunikatory, dużo dzwonienia, a poza tym standardowe użytkowanie, zero kombinacji i wgrywania
@jebbejsalta: W tym zakresie nie ma żadnych różnic, sprawdź tylko kompatybilność radia z CarPlay. Jedna rzecz która warto jednak mieć na uwadze, co mi osobiście trochę przeszkadza, to brak możliwości szukania kontaktów z dialera, poprzez nazwy kontaktów, tj. nie znajdziesz kontaktu „mama” poprzez wpisanie 6262
@jebbejsalta: a no i dodając do uwag @xzxzz - nie ma wsparcia dla języka polskiego w CarPlay (w sumie to nigdzie w tym systemie nie ma, poza po prostu jego przetłumaczeniem i upośledzonym słownikiem na klawiaturze). więc np. nie odczyta wiadomości SMS w samochodzie ani nie napiszesz takiej głosowo (chyba, że po angielsku).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@jebbejsalta: sam stałem przed tym samym pytaniem i nawet próbowałem przesiąść się na iphona. Jednak brakowało mi kilku tematów:
-powiadonienia na ios. Nie wiem gdzie są, są dziwnie grupowane, ciężko się w nich połapać, bo nie mogłem tam znaleźć centrum powiadomień, gdzie można swobodnie przeglądać wiadomości;
-mapy google. Niby są, ale np. nie wskazują prędkości jazdy;
-mega upośledzony dialer w ios. Od dawa używam dialera od google, cenie czytelność historii połączeń,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dziadmankowy: akurat mój samochód sam w sobie nie ma softu z językiem polskim, więc to nie jest większy problem, bardziej martwi mnie połączenie i obsługa nawigacji, akurat w Android Auto po podłączeniu kablem telefonu do samochodu działało to całkiem okej, dlatego pytam jak z Apple CarPlay :)