Wpis z mikrobloga

Elity wiedziały co nas czeka już lata temu, szykowały grunt, a teraz to się materializuje. A ludzie myśleli że będzie pięknie, że już w wieku 40 lat spłacą zobowiązania i czeka ich wczesna emeryturka.

Kredyt miał się spłacać sam za kieszonkowe, w planach większy samochód w lizingu bo przecież trzyletnia skoda ma słabe systemy multimedialne, działka kupiona w covidzie z planem budowy domu, kolejny kredyt miał się spłacać z wynajmu obecnego mieszkania.

Taki #!$%@?. Lewar był już tak duży, że #!$%@?ło wszystkie zawory. Management of expectation właśnie ruszył.
Śmialiśmy się wszyscy z miski ryżu, ale ona nadchodzi wielkimi krokami. Niektórzy otrzymali od banku/rządu pakiet motywacyjny w postaci raty kredytu, dzięki któremu zadowolą się nawet połową ziemniaka.

Wsłuchajcie się w słowa elit, one to rozgrywają tak dobrze, bo mieli czas by się przygotować.

"Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut
(...)
Będziemy zapier* i rowy, ku* kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy (…) wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć emerytury. Mniejsze oczekiwania."

#nieruchomosci #finanse #kredythipoteczny
  • 44
gotówka z rynku spłynie i zmniejszy zakredytowanie.


@RumunElfik2137: pewnie trollujesz, ale to niestety nie jest prawda. Gotówka może by i była ściągana z rynku, gdyby rząd nie dorzucał jej znacznie więcej w tym samym czasie. Rząd ostatnio zapożyczał się 2x szybciej niż ludzie, więc co z tego że ludzie zapłacą wyższe raty, jeśli rynek dalej jest zalewany bezwartościową kasą?
@mookie: Ale, że niby że planowana jest trzecia wojna światowa, żeby zaradzić skutkom "kryzysu" gospodarczego który jest gówno kryzysem z perspektywy historii fluktuacji globalnej ekonomii? xD To, że będziecie #!$%@?ć za miske ryżu to już inna sprawa :)
każdy zdrowo myślący człowiek już przeszedł na stałe stopy @RumunElfik2137: Każdy zdrowo myślący nie szedł do banku tylko w kilka zbudował za swoje. Teraz siedzi i się śmieje. Czeka na stopy 10%+ bo coś jeszcze dokupi jak się to zawali. Kibicuje WIBORowi niech rośnie pod niebiosa


@markus-92 No nie, każdy zdrowo myślący dogadał się ze znajomymi i założył bank spółdzielczy, reszta to mało lotni etaciarze.
@markus-92: xD ciekawe ile osób stad zaczynało budowę w 2013, miałem zacząć budować dom rok po skończeniu technikum? Sam brałem kredyt właśnie dlatego że zacząłem w 2019 i wszystko zaczynało rosnąć jak szalone w budowlance, i bardzo dobrze że ten kredyt wziąłem bo dzięki temu zdążyłem przed szczytem wzrostów, dzisiaj pewnie wsadzilbym od tego czasu w budowę dodatkowe 120-130k przez trzy lata a nadal musiałbym wziąć większy kredyt niż wziąłem w
@markus-92: no więc nie trudno chyba sobie wyobrazić że komuś o 10 lat od ciebie młodszemu raczej ciężko było ładować w budowę domu półtora średniej krajowej miesięcznie we wskazanym przez ciebie okresie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stary, ja mam trzydziestkę, od półtora roku mieszkam w swoim domu i płace za to jakieś 15% miesiecznego budżetu domowego, i to teraz po przejściu na stała stopę bo wcześniej było