Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, orientujecie sie jak to jest teraz z wjazdem do Niemiec? Planujemy z dziewczyną wakacje i między innymi ruszamy na Berlin. Muszę mieć jakieś zaświadczenia że nie mam Covida, czy raczej nikt tego nie sprawdza podczas normalnego wjazdu samochodem? #covid19 #niemcy
  • 10
@BioChemiczny: Wracałem zaraz po świętach przez A4 w Zgorzelcu. Stał jak zwykle 1 radiowóz na granicy ale nie zatrzymywali nikogo (ja na niemieckich tablicach leciałem, ale ci na polskich też nie byli zatrzymani). Z zaświadczeniem to raczej pier*olnik jest w samym kraju bo czasami w restauracjach pytają, czasami nie itp. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@roflije Dzięki, chyba zrobię sobie test z tłumaczeniem na wszelki. Tylko trochę sie cykam, bo tydzień temu szczepiłem sie Pfizerem i sie obawiam ze wyjdzie pozytywny i będę miał problem ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@BioChemiczny: Na granicy ciągle kontrole, policja i wojsko z psami, musisz mieć test nie starszy jak dwie godziny i wypis od lekarza rodzinnego o przebytym szkoleniu z obsługi respiratora, zgłoś też chęć wjazdu w niemieckim krajowym rejestrze osób ubiegających się o zezwolenie na wjechanie, gdyby ktoś Ci wciskał kity że na granicy przez cały czas pandemii nikogo nie było i kompletnie nikt nic nie kontrolował to nie wierz.