Wpis z mikrobloga

To co się dzieję na rynku laptopów to jest jakiś mało śmieszny żart. Od 2 miesięcy poszukuję laptopa który spełniałby moje wymagania i jedynie Legion 5 Pro lub legion 7 je spełnia, ale lenovo jest znane z awaryjności, beznadziejnego serwisu i okropnej kontroli jakości gdzie trafienie dobrej sztuki bez żadnej wady to jak wygrana w totka. Rozglądam się za innymi markami i wszędzie jakieś większe lub mniejsze mankamenty. Asus - brak kamery, wycierające się emblematy na klawiszach po kilku tygodniach, problemy z zasilaniem. Msi - problemy z zasilaniem, również wycierające się klawisze, ciemne ekrany. Alienware - Cena z kosmosu, brak wejścia usb z boku obudowy, odpustowy wygląd. Najbliżej moim potrzebom oprócz legionów jest HP omen, ale najmocniejsze jednostki to 17 calowe które są dla mnie za duże + poprzez lekki opór zawiasów, ekran przy większym dotyku czy wibracji z klawiatury lub biurka zachowuje się jak galareta i nie stoi w miejscu. Macie jakieś propozycję sprzętów które mogą jeszcze spełnić moje wymagania? Zależy mi na : topowej wydajności, dobrym jasnym ekranie, dużej ilości portów, względnej wytrzymałości i 16 cali max. #laptopy #laptop #komputery
  • 10
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Enso_: z tego co mi wiadomo to laptopy Lenovo są bardzo różne jeśli chodzi o jakość. Najtańsze Ideapady rzeczywiście są wykonane z plastiku z recyklingu opakowań po margarynie, ale już Legiony są wykonane podobnie solidnie jak konkurencja.

Kupuj wysyłkowo, jakby z laptopem było coś NOK to oddasz w ciągu 14 dni.
@KierownikW10: Mam lenovo 7 z 2070 i wymieniałem go 3 razy, także i topowe jednostki są pod tym względem pokrzywdzone. Ostatnio wrzucałem film jak koleś wymieniał 2 sztuki legiona 5 pro z 2022 roku bo były wadliwe. Zamawiałem też 3 legiony 5 pro 2021 ze zwrotów. Każdy miał wady ekranu. Dead pixele i kurz pod matrycą.
A no i dość ważna kwestia to to, że Legiony 5 pro i legiony 7 w najwyższych konfiguracjach to białe kruki jeżeli chodzi o dostępność w Polsce.
@KierownikW10

ale już Legiony są wykonane podobnie solidnie jak konkurencja.


To zdanie jest mniej wiecej prawdziwe, o ile to "solidnie" jest użyte ironicznie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.google.com/search?q=lenovo+legion+broken+hinge&rlz=1C1CHZN_plPL946PL946&sxsrf=ALiCzsZSMi9Lo9HUUA1_0RxByVNs7pSXuA:1651704774530&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi8gfDi98b3AhWKmIsKHeKsDHMQ_AUoAnoECAIQBA&biw=1920&bih=937&dpr=1#imgrc=py4ldROoe5LrYM

Miejmy nadzieje że nowa konstrukcja Legionów wypadnie lepiej, ale odniosłeś się do całej serii legionów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HasztagMisiek: widzialem legiony 7 które miały fabrycznie porysowane obudowy, latajace trackpady, obicia, kurz pod ekranem, zle przyciętą obudowę. Swój 3 razy wymieniałem i skończyłem na sztuce która "tylko" ma delikatny odprysk farby na pokrywie ekranu. Widziałem nową serie legionów i niestety problem nie zniknął.
@Enso_: gdyby tylko farba i rysy były problemem, to nawet bym nie wspominał o tym :P Ale wyrywane gwinty to juz problem - bo nie dosc ze trzeba robić rekonstrukcje lub zmieniać obudowe, to jeszcze czesto uszkodzi się przy okazji matryca (co widać po zdjęcia w google z mojego linka).

Już kilka razy miałem tez sztuki z połamaną klapkę dolną, bo jest cieniutka jak papier.