Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem, czemu wszystkie pelikany obwiniają 500+ za inflację, przecież to się kupy nie trzyma. Łyknęliście bait od neoliberałów

Prawda jest taka, że inflacja jest bo wydrukowano w ciul pustej kasy na całym świecie na "walkę" ze skutkami lockdownu (tzw. "pomoc" dla przedsiębiorców). W samej PL wydrukowano ponad 200 mld złotych w nieco ponad rok

Wystarczyło nie wprowadzać lockdownu i byłoby git. Oczywiście wojna nie pomaga, ale inflacja lockdownowa była jeszcze przed wojną

Wszystkich rządzących wprowadzających lockdown normalni ludzie (a przede wszystkim kredytobiorcy) powinni wyj... na zbity pysk. Ale łatwiej łykać bajki o 500+ i zaciskając zęby tracić oszczędności na ratę kredytu/inflację


#inflacja #ekonomia #koronawirus #stopyprocentowe #kredyt #kredythipoteczny
  • 11
@Radek41: wykopki to proste człowieczki, które się będą cieszyć, że "temu kredyciarzowi #!$%@?" ale nie zastanowią się, że rząd tego kraju wyruchał w dupala absolutnie wszystkich.

Zresztą podobnie działo się w pandemii na całym świecie.

"Eksperyment społeczny" pn. "Zobaczymy czy #!$%@? bilionów zielonych bez pokrycia wzmocni gospodarkę" właśnie się #!$%@?ł na mordę
@Radek41: Już przed covidem i wojną mieliśmy prawie 5% inflacji i to z tendencją wzrostową. Do tego sobie dodaj skutki przerwania łańcuchów dostaw.

Wojna i lockdowny odpowiadają za mniejszą część inflacji.
@Radek41: Nie mam żadnych problemów do deflacji.

A 500+ to tylko jeden z rozdawniczych programów, do tego dolicz 13, 14 emerytury, dotowanie nierentownego górnictwa, ukrywanie rosnącego długu publicznego, wrzucanie ziomków do spółek skarbu państwa, kupowanie elektoratu, drukowania pieniędzy itd.

Ja wziąłem kredyt ze stałym oprocentowaniem jeszcze przed covidem, bo skala niekompetencji pisu była dla mnie oczywista.
500+ to tylko jeden z rozdawniczych programów, do tego dolicz 13, 14 emerytury, dotowanie nierentownego górnictwa, ukrywanie rosnącego długu publicznego, wrzucanie ziomków do spółek skarbu państwa, kupowanie elektoratu,


@scriptkitty: i to wszystko dzieje się w całej Europie? w Czechach, w krajach bałtyckich, gdzie inflacja jest wyższa niż w PL? Tam też PiS rozdaje 13. i 14.?
@Radek41: prawda jest taka, że neoliberałowie nie mogą przyznać się do błędu, że inflacja bierze się z pracy, która ma swoje odzwierciedlenie z tego powodu, że ktoś chce za nią na wolnym rynku zapłacić, a dobrobyt i deflacja z socjalu, który jak wiemy nie jest na kredyt i nie jest z pustej drukowanej kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)