•  

#olx #oszukujo #januszebiznesu #scam

Już wcześniej wiedziałem, że Pakiet ochronny OLX to SCAM ale tego co się właśnie stało to się nie spodziewałem.

Kupiłem przedmiot przez OLX i dostałem pustą paczkę, a tak dokładnie to nie pustą tylko pełną poskładanych kartonów. Pierwsze co to patrzę na etykietę w poszukiwaniu numeru telefonu i chcę zadzwonić do "nadawcy" i okazuje się, że numer nie istnieje. Wpisuję adres z etykiety w google i pod tym adresem jest sala królestwa świadków jehowy :D myślę sobie, no niezły śmieszek.
    Zgłaszam na OLX, że paczka pusta, numer telefonu z etykiety nie istnieje a adres "raczej" fałszywy i czekam.
    Minęły dwa tygodnie i dostałem z OLX odpowiedź "Twoje zgłoszenie zostało rozpatrzone negatywnie" bez nawet jednego słowa wyjaśnienia ¯\_(ツ)_/¯
    Na szczęście kwota niewielka, bo przezornie na OLX nie kupuję drogich rzeczy i straciłem tylko kilka dyszek. Te pieniądze nawet nie są warte mojego czasu spędzonego na komendzie, co i tak skończyłoby się umorzeniem z powodu niewykrycia sprawcy / mała szkodliwość / brak znamion czynu zabronionego / kwota szkody poniżej 21,37 zł - losowo wybrać dowolne.

źródło: pobierz (1).png