Wpis z mikrobloga

W zależności od tego w jakim horyzoncie czasowym ustawi się wykres zawsze można wskazać na nim "bańkę", "szczyt" i "dołek".

W mojej ocenie to:

http://www.wykop.pl/link/1773500/bitcoinowa-pulapka/

Jest książkowym przykładem próby wywołania paniki.

FUD (ang. Fear, Uncertainty, Doubt – strach, niepewność, wątpliwość) – strategia ograniczenia zdolności zajmowania rynku przez konkurenta polegająca na podawaniu w mediach lub bezpośrednio klientom nieprawdziwych lub niejasnych informacji o konkurencie i jego produktach. Zakłada, że nawet jeśli ktoś wie, że informacje te są nieprawdziwe, to jego przekonania zostaną zachwiane, co automatycznie działa na korzyść stosującego tę strategię.

http://pl.wikipedia.org/wiki/FUD

#bitcoin #bitcurex #zakop
  • 6
@nasato: Próba wywołania paniki na Wykopie ;-) ?! O ile BitCoinowe Janusze z Wykopu zaniża kurs? O 10zł? Wahania na BitCurexie odpowiadają temu co się dzieje na MtGoxie i co by w Polskiej telewizji nie mówili i czego by na wykopie nie publikowali to nie spowoduje to większych wahnięć niż kilka góra procent.
@programista_abc2: No tak. Nie warto chodzić na wybory bo 1 głos nic nie zmieni.

Jakby w każdym kraju tak pomyśleli jak piszesz to wszędzie mielibyśmy FUD.

A tutaj z USA płyną ostatnio w miarę wyważone wiadomości
@nasato: Prawdę mówiąc to nie bardzo wiem co chcesz powiedzieć albo mnie nie zrozumiałeś. Nie twierdze, że teraz faktycznie jesteśmy u szczytu banki jak to przedstawia wykres z zalinkowanego Wykopu a jedynie, że nie ma mowy o próbie wywołania FUDu a nawet jeśli faktycznie jest to taka próba to jest ona wyjątkowo żałosna. Polska społeczność BTC na wykopie Wykopie i Polska giełda są zbyt małymi graczami w skali BTC aby mieć
@nasato: Czyli mam rozumieć z tego porównania, że BitCurex ze swoim Wolumenem w wielkości 2% BTC China robi dużo hałasu w świecie BTC i każdy na niego patrzy? Ja wiem, że w Polsce żyje kilku dużych graczy BTC ale w ostatnich tygodniach widziałem, że kwoty którymi jeszcze kilka miesięcy temu można by manipulować kursem dziś już są zbyt małe.

Już nie będę pisał kto zapowiadał, że kurs wzrośnie po planowanych pozytywnych