Wpis z mikrobloga

Cena kawalerki - 250k
Wynajem kawalerki przez 30 lat - ok 650k zakładając 1800zł/miesięcznie, czyli wynajem bez rachunków gdzie ta cena teraz będzie gdzieś 1200 a w przyszłości odpowiednio więcej (i tak zawyżone)
Wartość kawalerki po 30 latach? - 600k

A teraz zobaczmy sobie ile dałyby nam ETF'y na 30 lat za 250k z 6% stopą zwrotu

Czyli dzięki wynajmowaniu mieszkania zamiast kupowania mamy milion złotych zysku

#nieruchomosci #mieszkania #developer #zwiazki #finanse #praca #pracbaza
Pobierz KoninaBeZiomeczka - Cena kawalerki - 250k
Wynajem kawalerki przez 30 lat - ok 650k z...
źródło: comment_1651944016dVfbh7GPQ2ivK1UL8x7kLB.jpg
  • 38
@KoninaBeZiomeczka: Tylko odlicz podatek ryczaltowy lub jesli to glowne zrodlo dochodow to wiekszy - remonty - czas - miesiace bez najemcow.

Wiadomo moze dalej wyjsc na + ale to jak porownywanie jablek do pomaranczy.
Tutaj kupujesz i zapominasz a tutaj kupujesz i wkladasz co roku troche pracy. (Lub czesciej, troche zalezy kto sie trafi)
@KoninaBeZiomeczka: Bardzo sie dla mnie podobają właśnie takie kalkulacje i przemyślenia, ciekawa obserwacja!
Osobiście wole mieć własność ale jedno jest pewne - w aktualnych realiach w Polsce w życiu nie brałbym kredytu na dom/mieszkanie. Takie opcje jak wyżej faktycznie mają sens dla baaaaardzo wielu osób.

i wynajem mieszkania na pewno znacznie nie podrożeje przez tych 30 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@goferek: @KoninaBeZiomeczka: Nie wiem
Pobierz Saeglopur - @KoninaBeZiomeczka: Bardzo sie dla mnie podobają właśnie takie kalkulacje...
źródło: comment_1651944567vgdugw1itKK2WHf4UILZfU.jpg
Ale tez kupujac za te 250k pln kawalerke policzmy ze te zaoszczedzone pieniadze odkaldamy na konto z ETFem. Czyli Stan poczatkowy: 0zl, co miesiac 1200zl ten sam ETF przez 30 lat. Ile wyjdzie? :D Samych wplat 432k + wartosc kawalerki 600k + zyski z ETFa.
symulacja zakłada, że zakupione mieszkanie przez 30 lat nie będzie wymagało żadnych nakładów finansowych(np. remontów).


@Fattek: @KoninaBeZiomeczka: I to w wielu wyliczeniach ludzie pomijają - własnościowe wymaga wyposażenia, remontów, utrzymania a wynajmowane musi być utrzymywane przez właśicicela, a to też wielki koszt i często ludzie patrząc na cene najmu nie myślą o tym.

@goferek: Do tego co pisałem wyżej dodam jeszcze: rynek najmu zakładam że będzie się cywilizować i
Ok policzylem. Tak wiec
1. Kupujac kawalerke za 250k i potem wplacajac 1200zl miesiecznie na ten sam ETF mamy 1211445 PLN + wartosc kawalerki = 600k Czyli w sumie 1811445 pln.