Wpis z mikrobloga

@OSH1980: trochę słabo słuchać programu bez znajomości wielu powszechnych słów i gramatyki. Ja bym zaczął od umiejętności pasywnych, pisanie i czytanie a dopiero rozumiejąc zasady języka trenowałbym słuchając tv czy oglądając filmy nawet z napisami
@RHarryH: nie o to chodzi. Chodzi o to, by się osłuchać z językiem. Przyzwyczaić do jego melodii. Bo dla wielu osób niemiecki brzmi jak grzechotanie karabinu maszynowego.
@josedra52: nie polecam filmów z niemieckim dubbingiem, bo często tempo wymowy w wersji niemieckiej jest znacznie szybsze niż w wersji angielskieg, co wynika z tego, że ogólnie długośc słów w niemieckim bywa większa wskutek istnienia złożeń. I polskie napisy też bym na początek
Mów ich verstehe nicht i jakoś to będzie


@Mega_Smieszek: No tak to wygląda w sumie trochę. XD

Siostrzenice nie są dwujęzyczne?


@cutecatboy: I one i ja coś dukamy ale mało. Tzn ja więcej, rozumiem co nieco bo rodzinę w Niemczech mam od lat ale problem jest kiedy trzeba zebrać w słowa to co chce się powiedzieć.

Stresuje mnie to, że palne jakąś głupotę.
@josedra52: Raczej nie oglądaj filmów z dubbingiem, bo to najmniej efektywna opcja nauki. Na pierwszym miejscu są wywiady, spontaniczne wypowiedzi itd., czyli np. jak kogoś o coś pytają w newsach (naturalna mowa). Nieco gorzej wypadają filmy oryginalnie w języku obcym ale też da się z nich czegoś nauczyć.

Żeby nauczyć się mówić musisz ćwiczyć mówienie samo słuchanie nie wystarczy.