Wpis z mikrobloga

Czytam te wasze wpisy i się zastanawiam, czy naprawdę będzie tak ciężko z nieruchomościami? Żyje na wynajmowanym, mam 200k w gotówce i szukam teraz domu/mieszkania do kupienia. Ceny są tak #!$%@? że za 200k to mogę stodole do remontu kupić. Więc zostają małe mieszkania które też trzeba wyremontować.
Porywać się i kupować teraz cokolwiek czy czekać aż bańka pęknie?
#nieruchomosci
  • 33
@borysszyc: imo czekac - sprzedaż mieszkań tąpnęła -10%, ukraincy nie sa zainteresowani zakupem, stopy idą w góre.

Ogólnie patologia to sie nazywa ceny na rynku wtórnym, ale wraz z mniejszym dostępem do kredytu bedzie dla kupujących lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@borysszyc o pękającej bańce czytam od kilku lat na wykopie i zawsze to ma się wydarzyć już TUŻ TUŻ, 2 lata temu jak zaczynał się covid i zdecydowałem się kupić swoje to też gadali, że bańka zaraz pęknie bo rynek najmu się załamuje przez brak chętnych, na szczęście nie posłuchałem i kupiłem swoje. Imo czekanie na pękająca bańkę ma sens jeżeli jesteś inwestorem, a nie kupujesz dla siebie do mieszkania. z kolei
@misiekidd: Chyba tak trzeba zrobić. Kupić coś gdzie mogę zamieszkać i po czasie sobie remontować pod siebie. Za wynajem place 2500 wraz z opłatami. Na swoim odciąży to budżet i będzie można odkładać dalej na remont.
To zbieraj dalej i czekaj. Możliwe, że recesja przed nami, a to oznacza, że być może wzrośnie bezrobocie, produkcja siądzie, a ceny ogólnie wszystkiego wyhamują lub nawet zaczną spadać. Przy takiej niepewności dobrze mieć te 200k, bo jakbyś stracił dochód w wyniku recesji, to przeżyjesz. Lepiej podejmować decyzje w stabilnych czasach niż obecnie. Stopy procentowe aktualnie rosną, ale kiedyś znowu zaczną spadać, a na początku nowego cyklu możesz mieć te 200k +
@borysszyc: zależy co chcesz kupić, teraz jest dobry moment na lepsze negocjacje. Deweloperzy już dają jakieś miejsca parkingowe gratis itp
Ale za 3 miesiące może być jeszcze lepszy moment. Trudno powiedzieć.
Imo jak cię stać to kupuj teraz, do ewentualnych dużych przecen to minie sporo czasu.
o pękającej bańce czytam od kilku lat na wykopie i zawsze to ma się wydarzyć już TUŻ TUŻ, 2 lata temu jak zaczynał się covid i zdecydowałem się kupić swoje to też gadali


@Soothsayer: spokojnie jak tam pompa pęknie to ceny szybciutko wrócą do cen sprzed covida. @borysszyc nie daj u siebie wywołać FOMO. "Byki wchodzą po schodach, a niedźwiedzie wyskakują przez okno" - co to znaczy? To że cena może