Wpis z mikrobloga

Mam obecnie Garmin Instinct i okropnie wkurza mnie jak działa jego GPS (mimo włączonego pomiaru co 1 sek., potrafi gubić ok. 300 m na 10 km).
Szukam zegarka do ok. 2k PLN. Zależy mi na możliwości ustawiania własnych interwałów podczas biegania, ŚWIETNIE działającym GPS i długo trzymającej baterii. Będę go używać także na basenie, rowerze, siłowni i w górach. Fajnie jakby był z przyciskami, a nie dotykowy. Płatności zegarkiem, powiadomienia itp. mnie nie interesują.
Moją uwagę zwrócił Garmin Venu 2 Plus, ale zdania co do poprawności GPS są podzielone.
Macie do polecenia zegarek, który spełnia moje wymagania?
#garmin #suunto #polar #smartwatch #bieganie
  • 8
@Dusky: Ja bojówka #polar i od chyba pół roku przesiadłem się z M400 na Grit X Pro i mogę go polecić. Co do GPSu zastrzeżeń nie mam, bateria tez spoko. Myślałem nad Suunto, ale jak dla mnie to takie trochę smartwatche. Ogólnie zobacz sobie recenzje DC Rainmaker albo na YT albo na jego stronie.
@Dusky: Coros? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Btw, mój niebieski ma Instincta2 i GPS działa bez problemu, po przesiadce z F3 który potrafił w lesie zgubić mu kilometr w godzinę biegania jest OK, bardzo porównywalnie z moim Apexem, który zresztą pokazuje identyczne kilometry jak mój poprzedni zegarek (Polar M2) - ani na jednym ani na drugim się nie przejechałam nigdy w tej kwestii chociaż w temacie pracy na
@Dusky: 300m/10km to jest 3% bledu.

To jest normalne, zwlaszcza jesli nie latasz po plaskiej jak stol i otwartej lace, tylko w zabudowaniach, w lesie, jesli zatrzymujesz sie gdzies na dluzej itd.
Z cywilnych gpsow nie wyciagniesz dokladnosci rzedu kilkunastu m na dyche.

Nawet atestowane trasy nie sa "obmierzane" gpsem, tylko jedzie facecik na rowerku ze skalibrowanym licznikiem zamontowanym do kola.

Twoich wymagan, co do dokladnosci z promilowym odchyleniem nie spelni
@PurpleHaze To jest 300 m odchylenia od każdego innego zegarka osoby, z którą wtedy biegnę, nie od idealnie wymierzonej odległości. Nawet od brata mojego zegarka, czyli Instinct Tactical. I dotyczy to też płaskiej, odsłoniętej przestrzeni. W lesie to błąd na takiej trasie potrafi wynosić ok. 1 km.