Wpis z mikrobloga

Korzystałem z kuriera #dpd Wysłałem paczkę, ale ta do mnie wróciła bo przy pierwszej próbie doręczenia nie było podobno nikogo w domu. Oczywiście, musiałem zapłacić za paczkę w dwie strony i ponownie wysłać przesyłkę, to w sumie trzy opłaty. Odbiorca zarzeka się, że był a poza tym można był paczkę zostawić u sąsiadów.
Złożyłem reklamację, ale mi ja odrzucili. Jak się odwołać do reklamacji?
#dpd #reklamacja #kurier #prawo
  • 6
@Jastrzi: Pracowałem w jednej z dużych firm kurierskich, słyszałem o zasadach w innych i zwrot po pierwszej nieudanej próbie jest dziwny. Może DPD ma inne zasady ale takie przecież może się wydarzyć, że ktoś będzie nieobecny. Nawet poczta zostawia awizo xd

Zostawianie u sąsiadów, dzwonienie itp nie jest żadnym usprawiedliwieniem bo kurier nie musi tego robić. Od strony prawnej wręcz nie może tego robić o ile nie ma takich dyspozycji. Trzymając
Zostawianie u sąsiadów, dzwonienie itp nie jest żadnym usprawiedliwieniem bo kurier nie musi tego robić. Od strony prawnej wręcz nie może tego robić o ile nie ma takich dyspozycji. Trzymając się faktów jedyną opcją, której możesz się czepić to 1 próba dostawy i sprawdziłbym to w regulaminie. Zarzekanie się odbiorców też może być ściemą. Nie takie historie słyszałem a na końcu wychodziło co innego


@lgc89: zgodzę się, ani zarzekanie się, ani
Jak się odwołać do reklamacji?


@Jastrzi: tak samo jak się sklada reklamacje, tylko trzeba tam wybrać odwołanie.
Kgólnie tego typu reklamacje w pierwszym terminie wszystkie firmy kurierskie odrzucają ( ͡° ͜ʖ ͡°)