Wpis z mikrobloga

@kurczakos1: Jeżeli masz możliwość możesz kilka cm zyskać jeśli zamocujesz ten uchwyt od boku a nie od ściany. Minusem może być nieco zwiększone gibanie przy drganiach, ale to głównie kwestia stabilności biurka.

Ja używam ART RAMM L-17GD (ale to w promocji musi być) i jest całkiem git, na sprężynie gazowej działa.
Jeżeli masz możliwość możesz kilka cm zyskać jeśli zamocujesz ten uchwyt od boku a nie od ściany. Minusem może być nieco zwiększone gibanie przy drganiach, ale to głównie kwestia stabilności biurka.


@Amasugiru: Nad tym też myślałem.. Ogólnie zacząłem rozkminiać jaki będzie najbezpieczniejszy punkt mocowania uchwytu i gdzie wektor siły przyciągania będzie najlepiej przeciwważył masę. Czy z tyłu biurka, ale sporo z boku (gdzie korzystając z ramion i tak będzie można go
@kurczakos1: nie patrz na ilość cali tylko na dopuszczalną masę, która w przytłaczającej większości wypadków wynosi do 8-9kg. Typowe uchwyty w cenie poniżej 200zł bez problemu dźwigają nawet ultrawide 32 bo sam takiego używam, tylko musiałem trochę śrubę od sprężyny gazowej podkręcić
@NPC_358034: a, i 3cm brzmi spoko, ale jeśli się obawiasz to możesz poszukać jakiegoś drewnianego klocka o dużej płaszczyźnie ~2cm grubości (albo metalowej płytki) i dać od spodu żeby ciężar się lepiej rozkładał
@Czapelek: Potrzebuję czegoś co na maxa przysunie mi ten monitor do ściany (która jest równo z końcem blatu). Czy ten podany przez Ciebie można zamontować z boku?

@NPC_358034: Dla mnie nie stanowi nawet problemu nawet go przywiercić (alternatywny sposób montażu pokazany na stronie), bo to zwykły blacik z Ikea, ale Twoje tipy są bardzo dobre, za co bardzo dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kurczakos1: a skoro mowa o protipach, polecam się też zaopatrzyć w jakieś gumowe podkładki bo takie uchwyty z reguły przychodzą barebones. Jak skręcisz uchwyt mocno, możesz uszkodzić laminat od razu, albo spowodować deformację w dłuższej perspektywie.